Економічний ефект від національного кешбеку у відбудові житла становитиме до $60 млрд

Економічний ефект від національного кешбеку у відбудові житла становитиме до $60 млрд - INFBusiness

Національний кешбек
у відбудові житла

Українська економіка може отримати кумулятивний ефект у розмірі до $60 млрд від взаємодії чинної програми державних компенсацій єВідновлення та національної програми кешбеку “Купуй українське”, яку анонсував президент.

Це можливо за рахунок використання українцями вітчизняних матеріалів у відбудові – обираючи будівельні матеріали українських виробників при відновленні своїх домівок за кошти програми єВідновлення, частину грошей громадянам можуть почати повертати на спеціальну карту.

Про це розповіла Голова Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, очільниця партії “Слуга Народу” Олена Шуляк.

Парламентарка пояснила – синергія державних програм, направлених на відновлення і відбудову, дозволяє прискорити ці процеси і зробити їх більш ефективними. Зокрема, поєднання єВідновлення і державної програми пільгової іпотеки єОселя, підтримане парламентом наприкінці минулого тижня, дозволить українцям мати більше можливостей для придбання нового житла.

Понад 90% українських компаній відновили роботу від початку війни – дослідження

А поєднання єВідновлення з анонсованим кешбеком “Купуй українське” дозволить стимулювати перезапуск багатьох важливих процесів, починаючи від виробничих потужностей і завершуючи створенням нових робочих місць і сплатою багатомільйонних податків в державний бюджет.

За словами Шуляк, згідно з дослідженням “Локалізація відновлення в Україні”, проведеного ГО «Інститут Міжнародних Економічних Досліджень» у партнерстві з ДП “Укрпромзовнішекспертиза”, до повномасштабного вторгнення 90% всіх будівельних матеріалів вироблялися в Україні.

Реалізація політики «Зроблено в Україні» збільшить ВВП щонайменше на 1% у 2024 році

Зараз виробничі потужності вітчизняних виробників будівельних матеріалів поки що завантажені лише на 20-35%. Серед проблем – падіння попиту, наявність дешевого фальсифікату і багато інших факторів. Існує й проблема з відсутністю чи недостатньою кількістю вітчизняного скла, газобетону, сухих будівельних сумішей. При наявності певних ризиків – це перспективна можливість стати першими у виробництві товарів, які наразі не виробляються в Україні, вважає Шуляк.

“Фінансовий профіт вітчизняної будівельної галузі від відновлення України прогнозовано становитиме $65 млрд. До того ж $5,5 млрд з них зможуть піти на сплату податків, щонайменше $1,5 млрд – до Пенсійного фонду. Крім цього, це близько 100 тисяч робочих місць. А це, своєю чергою, пожвавить і сферу послуг, і торгівлю, і інші супутні галузі. Нагадаю, що ще до війни будівельний мультиплікатор в житловій сфері, за різними оцінками, становив від 6,5 грн до 7,8 грн ВВП. Тобто кожна гривня, витрачена, в спорудження житла, приносила приблизно 7-8 грн ВВП країни”, – наголосила Олена Шуляк.

Вона додала, що на рівень використання українцями вітчизняних будівельних матеріалів безперечно впливатиме їх якість. Тому з фальсифікатом будівельної продукції допоможе боротись імплементація 305 регламенту ЄС, а також е-кабінет виробника будівельної продукції, який запустили минулого року. Це дає можливість в одному місці мати доступ до даних про якість та показники будматеріалів, які зокрема використовуються в програмі єВідновлення. В е-системі виробники можуть вказувати параметри своєї продукції, такі як зносостійкість, екологічність, клас енергоефективності та безпекові характеристики.

В Україні розбудовуватимуть нові потужності «зеленої» енергетики

Більше того, звернула увагу Шуляк, 16 лютого Кабмін включив будівельні матеріали до переліку продукції, за якою здійснюється державний ринковий нагляд. Органом, який здійснює державний ринковий нагляд за якістю будматеріалів, визначено Державну інспекцію архітектури та містобудування (ДІАМ).

Народна депутатка також повідомила, що наразі програма кешбеку знаходиться на стадії розробки – готуються фінансові і технічні параметри українського кешбеку. Але важливо, щоб програма “Купуй українське” змогла запрацювати до кінця 2024 року, оскільки це дозволить залишити українські гроші в Україні. 

Економічний ефект від національного кешбеку у відбудові житла становитиме до $60 млрд - INFBusiness


Цікаво про будівництво:
 пісок для будівництва: види характеристики, особливості вибору


Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *