Де знаходились перші київські фонтани і ким вони були побудовані

Де знаходились перші київські фонтани і ким вони були побудовані - INFBusiness

Перші водограї Києва

Перші фонтани Києва були споруджені для потреб ченців і парафіян на початку 17 століття після появи першого так званого «централізованого» водопостачання. Створювали їх не так задля естетики, як для турботи про місцевих жителів та гостей – щоб мали звідки напитися води.

Вода до фонтанів текла дерев’яними трубми від джерел Київських гір. Латинське слово fontis означає джерело, ключ. 

Два фонтани побудували у Фролівському монастирі та один при Братському. Приходили до них як ченці, так і віряни, що навідувалися на богослужіння.

Створено 3D-модель підземель Києво-Печерської лаври (ФОТО, ВІДЕО)

Київські гори простягалися вздовж Дніпра, зокрема, там, де нині розташований Поділ. Найвищою була височина, де нині побудовано Печерський район, цю територію досі називають “Печерські пагорби” або “Печерське підняття”. 

Будівництво фонтанів у Києві було родзинкою часу – бо в 17 столітті зводили водограї поважні правителі. Так, у 1661 році за наказом Людовіка ХІV було побудовано фонтани у Версальському парку. Їх вмикали за наказом короля. 

Будівництво другої черги Національного музею Голодомору: що вже зроблено і чи є фінансування (ФОТО, ВІДЕО)

Тоді ж був побудований хлопчик, що пісяє, або Маннекен Піс – це одна з головних пам’яток Брюсселя, справжній символ міста. Ця мініатюрна бронзова статуя-фонтан з’явилася в такому вигляді в 1619 році. 

Нажаль, перші київські фонтани до наших днів не збереглися. Однак в Європі, деякі з них мають прототипів. Як відомий хлопчик – час від часу на нього надягають різне вбрання. Воно зберігається в Королівському музеї Брюсселя. На сьогодні цей «гардероб» налічує понад 800 костюмів.

Де знаходились перші київські фонтани і ким вони були побудовані - INFBusiness

 

Київ планує оцифрувати об’єкти культурної спадщини (ФОТО)

Перший фонтан, про який є детальне описання істориків та дослідників – Феліціан. Ротонда на чотирьох опорах у барочному стилі була увінчана великою статуєю апостола Андрія, який тримав у руці позолочений хрест. Внизу розташовувався янгол з чашею в руці, саме з неї і витікала життєдайна вода. Кияни вважали, що вода з фонтану «Феліціан» є цілющою.

Де знаходились перші київські фонтани і ким вони були побудовані - INFBusiness


Цікаво про будівництво:
 Партнери Рууккі Україна – учасники програми єВідновлення


Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *