Ботанічні сади ефективніше охолоджують міста, ніж парки, – дослідження

Ботанічні сади ефективніше охолоджують міста, ніж парки, - дослідження - INFBusiness

Ботсади краще
охолоджують міста

Ботанічні сади є одним із найкращих засобів охолдження міст і пом’якшення дії теплових хвиль, повідомляє Dezeen із посиланням на Глобальний центр вивчення чистого повітря.

Фахівці центру разом з ученими Університету Суррея дослідили, як різні об’єкти блакитної інфраструктури (водойми) та зеленої інфраструктури (озеленення) знижують температуру в містах світу.

Виявили, що ботсади можуть охолоджувати повітря на п’ять градусів за Цельсієм. Болота та вертикальні сади також дуже ефективні порівняно з парками і газонами.

Польське місто планує відкрити підземні річки і облаштувати уздовж них зони відпочинку

Дієвість ботанічних садів пояснюють тим, що вони передбачають розмаїття насаджень, густий покрив і водойми – ставки, струмки, фонтани. Таке поєднання забезпечує унікальні механізми охолодження, які зазвичай не зустрічаються у парках.

Фахівці вважають, що містопланувальники можуть відповідним чином покращувати й міські парки, урізноманітнюючи рослинність і додаючи водойми. Ботсади навіч показують, які рослини є стійкими до спеки й сонця, і які дають максимальний затінок у тому чи іншому кліматі.

Наприклад, у регіоні з помірним кліматом найдієвішими будуть заболочені території та парки з деревами з густою кроною. У континентальному кліматі варто придивитися до вертикальних садів і ботсадів. У сухому кліматі значну роль відіграватиме щільність невеликих скверів і водойми. Для регіонів із тропічним кліматом радять зелені дахи, які забезпечують точковий вплив у щільній забудові.

Ботанічні сади ефективніше охолоджують міста, ніж парки, - дослідження - INFBusiness


Цікаво про будівництво:
 Партнери Рууккі Україна – учасники програми єВідновлення


Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *