Бізнес поліпшив очікування – індекс НБУ (ІНФОГРАФІКА)

Бізнес поліпшив очікування - індекс НБУ (ІНФОГРАФІКА) - INFBusiness

Очікування
бізнесу поліпшились

Бізнес пом’якшив негативні оцінки результатів та перспектив своєї діяльності: індекс очікувань ділової активності зріс до 47.5 у лютому з 41 у січні. Про це повідомляє пресслужба НБУ.

Водночас високі ризики безпеки, затримка з надходженням зовнішнього фінансування, логістичні проблеми через блокаду кордону, слабкий інвестиційний попит, значний дефіцит кваліфікованих кадрів та сезонне ослаблення економічної діяльності на початку року продовжували стримувати економічну активність підприємств та негативно вплинули на їхні очікування, вказують у Нацбанку.

Бізнес поліпшив очікування - індекс НБУ (ІНФОГРАФІКА) - INFBusiness

Підприємства торгівлі єдині серед опитаних секторів позитивно оцінили свою ділову активність завдяки зниженню інфляційного тиску, збереженню стійкості валютного ринку та сталому споживчому попиту: секторальний індекс у лютому зріс до 50.1 (у січні – 38.9).

Економічний ефект від національного кешбеку у відбудові житла становитиме до $60 млрд

Підприємства промисловості пом’якшили, проте зберегли песимістичні очікування щодо результатів своєї діяльності з огляду на високі ризики безпеки та логістичні проблеми через блокаду кордону: секторальний індекс становить 48.3 (у січні – 43.7).

Підприємства сфери послуг також пом’якшили, але зберегли негативні оцінки з огляду на посилення ризиків безпеки, збільшення витрат на логістику та слабкий попит: секторальний індекс – 45.3 (у січні – 40.4).

Підприємства будівництва мали найпесимістичніші очікування з огляду на сезонне ослаблення економічної активності, слабкий інвестиційний попит та значний дефіцит кваліфікованих кадрів: секторальний індекс становить 43.7 (у січні 31.9).

Більшість підприємців прогнозують розширення бізнесу і братимуть кошти на розвиток – опитування (ІНФОГРАФІКА)

Підприємства промисловості та сфери послуг прогнозують уповільнення темпів зростання як закупівельних цін, так і вартості власної продукції/послуг. Торговельні підприємства послабили оцінки зменшення торгової маржі. Очікування будівельників щодо здорожчання своєї продукції збереглися на високому рівні.

Оцінки зайнятості залишаються стриманими. Підприємства торгівлі очікують на незначне збільшення чисельності працівників, решта прогнозують нижчі темпи скорочення персоналу, найскладніша ситуація – у секторі будівництва.

НБУ проводив щомісячне опитування серед 448 підприємств із 5 до 22 лютого 2024 року.

Бізнес поліпшив очікування - індекс НБУ (ІНФОГРАФІКА) - INFBusiness


Цікаво про будівництво:
 пісок для будівництва: види характеристики, особливості вибору


Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *