Більшість підприємців прогнозують розширення бізнесу і братимуть кошти на розвиток – опитування (ІНФОГРАФІКА)

Більшість підприємців прогнозують розширення бізнесу і братимуть кошти на розвиток - опитування (ІНФОГРАФІКА) - INFBusiness

Індекс настроїв
малого бізнесу

До 80% зросла кількість підприємців, які планують залучати кошти для розвитку власного бізнесу у 2024 році. Для порівняння, торік такі плани мали 67%. Про це свідчать результати опитування “Індекс настроїв малого бізнесу” від Європейської бізнес-асоціації (ЄБА).

Загалом інтегральна оцінка Індексу зросла до 2,5 бала із 5 можливих. Оцінка залишається в негативній площині, але вище за показник 2,4 бала у 2022 році та 2,2 бала у 2020 році.

Кабмін планує скоригувати компенсації за купівлю вітчизняних будматеріалів за програмою єВідновлення

За рік із 76% до 79% збільшилася кількість підприємців, які планують розширення бізнесу. З них 30% планують відкриття нових напрямів бізнесу, 21% планують розширювати команду, а 28% – підвищувати заробітну плату працівникам.

Серед опитаних підприємців 41% оцінюють стан справ у їхньому бізнесі як задовільний. Порівняно з минулим роком зменшилася кількість незадоволених станом справ – з 58% у 2022 році до поточних 40%. Зменшилась і частка тих, хто задоволений станом справ, – до 19% (24% у 2022 році).

Частка тих, хто прогнозує поліпшення стану справ (37%), переважає над часткою тих, хто вважає, що справи їхнього бізнесу погіршаться (35%). Ще 26% не очікують суттєвих змін у найближчі пів року.

Уряд розробить програму кешбеку за купівлю українських товарів

Серед опитаних підприємців зменшилася частка тих, хто вважає банківське кредитування недоступним – з 59% у 2022 році до 42%. Відповідно, частка тих, хто вважає його доступним, зросла з 10% до 19%.

Цифровими каналами користується більшість опитаних (67%), з яких 15% здійснюють продаж виключно онлайн. Водночас третина компаній (30%) зазначають, що онлайн-торгівля приносить їм набагато більше прибутку. 33% респондентів повідомили, що зовсім не користуються цифровими каналами.

Традиційно найнижчим з усіх компонентів Індексу є оцінка економічної ситуації в країні. Більшість оцінюють її негативно, зокрема 34% вважають економічну ситуацію несприятливою, а 31% – катастрофічною.

У ЄБА нагадують, що оцінки підприємців економічної ситуації під час активної фази пандемії коронавірусу були ще гіршими, тоді про катастрофічну ситуацію говорили 44% респондентів.

На програми підтримки бізнесу передбачено 45 мільярдів – Шмигаль

Водночас у 2023 році до 11% збільшилася кількість респондентів, які вважають економічну ситуацію сприятливою, порівняно з 8% у 2022 році.

До основних негативних факторів, що впливають на роботу бізнесу, підприємці відносять низьку купівельну спроможність українців, війну та окупацію територій, нестабільність економіки, зростання цін та витрат.

Дослідження проводилося з 1 до 31 грудня 2023 року, у ньому взяли участь 4569 фізичних осіб-підприємців. У 89% учасників опитування виторг не перевищує 30 млн грн на рік.

Більшість підприємців прогнозують розширення бізнесу і братимуть кошти на розвиток - опитування (ІНФОГРАФІКА) - INFBusiness


Цікаво про будівництво:
 пісок для будівництва: види характеристики, особливості вибору


Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *