У світі значно подорожчала популярна кава

У світі цьогоріч активно зростають ціни на каву сорту робуста (Robusta). Зокрема, вартість зросла через конфлікт у Червоному морі. За останні місяці постачальники підняли ціни на кавову сировину більш як на третину.

4268_0c2a204-coffe-polza1.jpg (73.89 Kb)

З початку 2024 року на біржі ICE березневий контракт зріс на 11,6%, і на піку 16 січня закрився на рівні $3,17 тис. за тонну. 19 січня ф’ючерси із постачанням на перший місяць весни торгувалися на рівні $308 тис. за тонну, йдеться в матеріалі Bloomberg.

З початку листопада кава подорожчала на 36%. Потрясіння в Червоному морі вдарило по ринку зерен робусти, різновиду розчинної кави, і перевернуло звичний потік торгівлі.

Покупці бобів робусти уникають покупок у найкращих виробників із В’єтнаму через високі витрати на доставку та довший, ніж зазвичай, час у дорозі. Натомість вони прагнуть забезпечити більше поставок із Бразилії, за словами людей, обізнаних із ситуацією, які побажали не називати їх імені, оскільки інформація є конфіденційною.

Напади бойовиків-хуситів на торговельні судна в Червоному морі порушили ключовий шлях для експорту кави з В’єтнаму, змусивши багатьох перевізників товарів йти довшими маршрутами. У результаті в січні ф’ючерси на преміальну робусту з поставкою в січні за наступний контракт зросли більш ніж на 30%.

Це сталося після того, як глобальний дефіцит вже допоміг підвищити ціни майже на 60% у 2023 році на тлі сухої погоди в цій азіатській країні. Це не перший випадок, коли торгівля робустою через регіон Червоного моря була порушена. 2 роки тому судно, яке заблокувало прохід у Суецькому каналі, також перевернуло ринки.

У В’єтнамі експортер Phuc Sinh Corp. спостерігав падіння поставок після того, як спалахнули атаки в Червоному морі, оскільки тарифи на доставку товарів, які відправляються в Європу з Азії, підскочили. За словами голови Phan Minh Thong, ставки зросли майже в сім разів до 4000 доларів за контейнер.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *