В Україні значно злетіла ціна на моркву

Зростанню цін на моркву сприяє помітне підвищення попиту на неї.

6199_1442399.jpg (81.74 Kb)

Тільки з початку поточного тижня морква на українському ринку подорожчала в середньому на 37%.

Як повідомили аналітики проекту EastFruit, сьогодні виробники готові відвантажувати дану продукцію по 6-10 грн/кг.

За словами ключових гравців ринку, зростанню цін на моркву сприяє помітне підвищення попиту на неї. Водночас більшість господарств призупинили продажі моркви високої якості в очікуванні ще більшого зростання цін і заклали основний обсяг урожаю на зберігання. До реалізації вони пропонують тільки надлишки, внаслідок чого пропозиція цього коренеплоду на ринку дещо скоротилася.

Експерти підкреслили, що незважаючи на таке стрімке подорожчання, сьогодні моркву в Україні пропонують до продажу в середньому на 52% дешевше, ніж в аналогічний період минулого року.

При цьому, учасники ринку не виключають, що тенденція зростання цін може бути тимчасовим явищем. На їхню думку, подальше подорожчання може мотивувати фермерів почати розпродаж моркви зі сховищ, що призведе до збільшення поставок і, як результат, до зниження цін.

Ціни на овочі в Україні
За словами експертів, у вересні найвідчутніше зменшилися споживчі ціни на овочі, зокрема, на моркву – до 11,03 грн/кг, тобто на 37,3% менше, ніж у серпні. Майже на третину зменшились ціни на буряк (-30%) і більш ніж на чверть – на цибулю ріпчасту (-28,7%). Капуста білокачанна продемонструвала дещо нижчу динаміку падіння цін – на 17,8%. Картопля подешевшала на 14,9%.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *