В Україні стрімко дорожчає молочка: назвали причину

В Україні стрімко дорожчає молоко як сировина, а слідом за ним і молочні продукти. У грудні 2023 року ціна молока-сировини досягла понад 15 грн за кілограм, це приблизно 30% зростання за чотири місяці. Таке подорожчання зумовлене дефіцитом і, ймовірно, продовжиться у 2024 році.

1243_5b6d6af2d4b2dcdb0c99cee831e74cfd1.jpg (30.27 Kb)

Про це розповіла керівниця відділу маркетингу оптового ринку сільгосппродукції “Шувар” Тетяна Попович. “Щорічне скорочення чисельності великої рогатої худоби має значний вплив. Наприклад, кількість корів у 2023 році порівняно з 2017 роком знизилася майже на 40%”, – зазначила експертка.

Це призводить і до зростання цін на всю молочку. За даними Держстату, роздрібні ціни на таку продукцію зросли на 10%. На початку 2024 року середня ціна на 1 л молока 3,2% жирності становить вже 35 грн, а масло 72,5% коштує в середньому 240 грн за кг.

“Високі ціни на внутрішні молочні продукти можуть призвести до збільшення їх імпорту. Підвищення витрат на енергію, пальне та логістику для переробних підприємств також сприяє зростанню цін”, – попередила Попович.

Імовірно, що після збільшення імпорту ціни на молоко-сировину в Україні почнуть падати. Справа в тому, що переробні підприємства і так не мають достатніх оборотних засобів для підтримки високих закупівельних цін.

“Загальне збільшення вартості логістики, викликане війною, також впливає на ціни на продовольчі товари, включаючи молочні продукти. Загалом на ринку молока та молочних продуктів в Україні спостерігається період невизначеності, що характеризується високими цінами, зменшенням чисельності худоби та можливим збільшенням імпорту”, – резюмувала спеціалістка.

Як підтверджувала гендиректорка Асоціації виробників молока Ганна Лавренюк, зменшення поголів’я корів справді призводить до нестачі молока в Україні. “В Україні є досить суттєвий дефіцит молока-сировини. Насамперед для України це пов’язано не з економічними чинниками, а з наслідками військової агресії та фізичного знищення цілої низки підприємств “, – пояснювала вона.

За її словами, ціни на молочні продукти можуть зростати протягом 2024 року. Крок підвищення становитиме до 10%.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *