Тарифи на електроенергію: прогноз на майбутнє

За березень українці заплатять за електроенергію 2,64 грн за кВт*год. без урахування обсягу споживання – як і в попередні місяці. Ба більше, цей тариф діятиме і в квітні.

11______500x317.jpg (39.64 Kb)

Таким чином, сім’я з трьох осіб, які живуть у квартирі з електроплитою та бойлером та споживають, наприклад, 300 кВт*год електроенергії на місяць, заплатить за неї 792 грн. Але лише якщо у неї не встановлений двотарифний лічильник – у такому разі сума може скоротитися одразу на 264 грн – до 528 грн.

Річ у тім, що цей прилад – встановлюваний легально і самими енергетиками – обліковує спожиту вночі електрику за ціною, вдвічі нижчою за денну. Відповідно, нічний тариф (з 23 ночі до 7 ранку) складає 1,32 грн/кВт*год.

Таким чином, частина споживаної електроенергії буде витрачатися вночі – наприклад, лише в цей час вмикатиметься бойлер, пральна та посудомийна машини, хлібопічка та інші енерговитратні прилади. І таким чином близько 200 кВт оплачуватимуть за нічним тарифом 1,32 грн.

До 6 грн за грн/кВт*год тариф не підвищуватимуть

Водночас, міністр енергетики Герман Галущенко раніше спростував поширену інформацію, що тариф можуть підвищити до 6 грн за кіловат-годину. Ба більше, підкреслив він, щонайменш до травня тариф не змінюватиметься взагалі.

“6 грн за кіловат точно не буде. Це просто якийсь вкид. Він нічим не обґрунтований. До кінця опалювального сезону тариф не зміниться, тому що є постанова, яка діє до 1 травня”, – сказав міністр.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *