Справжня ціна на ЖКП набагато вища: розповідь експерта

Тарифи на комунальні послуги в Україні не підіймали вже декілька років. А під час повномасштабного вторгнення на підвищення тарифів наклали мораторій. Втім реальна ціна за світло, воду та газ є набагато вищою, ніж та, що є зараз.

3646_0_main_new_12247194.jpg (59.43 Kb)

Про це експертка з житлово-комунальних програм Тетяна Бойко розповіла в коментарі 24 каналу.

За прогнозами експертки, справжня ціна за газ мала б коливатися від 10 до 12 гривень за кубометр газу. Зараз більшість населення платить за тарифом «Нафтогазу» — 7,96 гривні за кубометр газу (з ПДВ).

Вартість за холодну воду та електроенергію мала хоча б зрости на мінімум 50%. Тобто за кіловат світла довелося б платити понад 5 гривень. На сьогодні українці платять єдиний тариф за електроенергію, і він становить 2,64 гривні за кіловат-годину.

«Якщо говорити про теплову енергію, а відповідно гарячу воду, то тарифи мали б подорожчати на 70 — 80% залежно від методики виробництва», — додала Бойко.

Нагадуємо, що нещодавно США надіслали Україні рекомендації щодо лібералізації ринків газу та електроенергії. Міністерка соціальної політики Оксана Жолнович зауважила у прямому ефірі телемарафону, що Україна готова це впроваджувати. Відтак передбачається, що українці на період підвищення тарифів будуть забезпечуватися субсидіями.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявляв, до кінця опалювального сезону вартість світла, газу та води точно не підвищуватимуть.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *