Нові платіжки за комуналку стануть шоком для українців

Українці з лютого можуть отримати тарифи з підвищеними сумами за опалення. Крім того, також доведеться платити за новими тарифами за доставку газу.

7792_0_main_new_12247194.jpg (59.43 Kb)

Про це йдеться в матеріалі OBOZ.UA. В лютому українці платитимуть за комунальні послуги, спожиті в січні. Деякі суми в платіжках будуть відрізнятись від звичних. Наприклад, з 1 січня всім споживачам газу перерахували плату за доставку. Тариф не змінився, але справа в тому, що ця плата розраховується на певний об’єм кубометрів, який споживач орієнтовно використає за рік. Для розрахунку беруть покази за минулий газовий рік (з жовтня по жовтень).

З січня перерахунок відбувається з тими показами, які були з жовтня 2022-го по жовтень 2023-го. Тоді як минулого року українці платили за доставку, що була порахована за споживанням з жовтня 2021-го по жовтень 2022-го.

Крім того, в січні по всій території країни було значне похолодання. Це призведе до зростання сум в платіжках за опалення. Споживання в холодні місяці взимку може досягати піків та бути на 30% вищим, ніж в “теплі” зимні місяці. Ще одне важливе нововведення, яке українці відчують на собі з лютого, це дозвіл відключати комунальні послуги за борги.

OBOZ.UA обдзвонив десятки підприємств, що надають комунальні послуги, в різних областях України. Більшість з них зазначила, що намагаються уникати відключень та судів. Наприклад, в Вінницяоблводоканал розказали, що всім боржникам одразу пропонують реструктуризацію боргу на вигідних умовах, масово відключати боржників не планують. Водночас постачальник електроенергії в столиці зазначив, що відключення можуть початись з кінця січня і вони зачеплять тільки найбільших боржників. А серед них є власники кількох квартир, які споживають багато електроенергії, користуються великої кількості побутових приладів, але відмовляються платити за рахунками.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *