Чого чекати українцям від цін на їжу у 2024-му

Лише з цінами на продукти українського виробництва має бути стабільна ситуація 2024 року.

6706__114055934_groshy1.jpg (.14 Kb)

Можливі традиційні сезонні коливання, але в основних блоках вітчизняної продукції ситуація має бути стабільною. Про це сказав перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький в ефірі телемарафону, передає Gazeta.ua.

Імпорт й надалі може дорожчати.

Висоцький відзначив, що цього року була позитивна динаміка щодо цукру та соняшникової олії.

“Порівняно з попереднім роком навіть зниження. Також бачимо, що є стабільна ситуація порівняно з минулим роком – буквально 5 відсотків коливання – м’яса та молочної продукції саме вітчизняного виробництва. Треба розділяти, бо імпорт зараз здорожчав через логістику. А оскільки у нас із виробництвом кормів також не передбачається проблематики, тому, в принципі, щодо основних блоків вітчизняної продукції має бути стабільна ситуація наступного року. Можуть бути традиційні незначні сезонні коливання. Але не більше того”, – сказав він.

Є позитивна тенденція щодо овочів борщового набору – цибулі, моркви, картоплі, буряка й капусти. Причина у тому, що українські фермери тепер вирощують ці овочі у центральних та західних областях. Ця тенденція продовжиться, і наступного року овочі дорожчати не будуть.

При цьому аналогічна ситуація й з усіма видами зернових круп.

“Та сама гречка – ціни у 2-3 рази менші за рекордні. Тут також врожай достатній і не передбачається зростання”, – вказав Висоцький.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *