Чи змінять тариф на світло з 1 березня

В Україні тариф на електроенергію з 1 березня не зміниться та становитиме 2,64 грн за кВт*год. Останнього разу вартість електроенергії підвищували ще минулого літа.

1866_0_main_new_12247194.jpg (59.43 Kb)

При тому, як розповідають співрозмовники в Міненерго, зараз варіанти підвищення тарифу взагалі не розглядають. Ціна зафіксована до кінця опалювального сезону, проте, ймовірно, уряд продовжить дію постанови, ПСО (спеціально забов’язання) триватимуть і надалі. Українці зможуть купувати струм за діючою ціною.

Заощаджувати електроенергію можна, якщо встановити двозонний лічильник. Такий прибор обліку вночі рахує спожиту електроенергію за іншим тарифом. Тож вартість кожної кВт*години, спожитої з 23.00 до 7 ранку, становитиме всього 1,32 грн кВт*год.

Наприклад, якщо ви споживаєте в місяць 200 кВт*год електроенергії, то з діючим тарифом маєте заплатити 528 грн. Якщо ж у вас встановлено лічильник з двома тарифами, і 30% струму ви споживаєте вночі, то платити доведеться всього 448,8 грн. Чим більше ви споживаєте вночі, тим менше доведеться платити.

Як платити менше за електроенергію

Держагенство з питань енергоефективності на своєму сайті опублікувало поради для українців про те, як ефективно споживати струм. І йдеться не завжди про економію: розумне споживання необхідно в першу чергу для збереження ресурсів. Основні поради:

Вимикати світло, якщо ніхто не знаходиться у кімнаті.

Використовувати енергоефективні лампочки. Варто встановити світлодіодні (LED) енергозберігаючі лампочки, які не містять шкідливих речовин.

Датчики руху – можливість заощаджувати електроенергію, коли вона не потрібна. У багатоквартирних будинках їх варто встановити у коридорах, під’їзді, на сходах та інших місцях спільного користування. У приватному будинку – біля дверей та на подвір’ї.

Енергозберігаючі побутові прилади мають маркування “А” чи “А+”. Холодильник такого класу споживатиме на 30-50% менше електроенергії, ніж пристрій такого ж об’єму марки “В”.

Режим очікування для комп’ютера доречний, якщо залишати його на кілька хвилин, а не на всю ніч. Слід вимикати пристрої, якими ніхто не користується. А ще краще – вимикати взагалі штекер з розетки. Це не лише дозволить заощадити електроенергію, але й вбереже пристрої від впливу можливих перепадів електроенергії. Можна також встановити автоматичні вимикачі.

Не можна залишати прилади, що працюють від акумулятора (наприклад, мобільні телефони), увімкненими довше, ніж потрібно для повної зарядки акумулятора.

Холодильник та морозильник варто тримати в чистоті, без льоду та снігу, регулярно розморожуйте ці прилади. Треба стежити за тим, щоб дверцята були щільно закритими. Охолоджуйте їжу перед тим, як поставити її в холодильник. По-перше, гаряча каструля змусить холодильник працювати інтенсивніше, а по-друге, вона нагріє інші продукти, і вони можуть зіпсуватися. Оптимальна температура в холодильнику – від нуля до п’яти градусів тепла. Регулюйте її відповідно до температури на кухні та кількості продуктів.Прості побутові речі часто зберігають значну кількість газу та електроенергії. Наприклад, холодильник повинен розташовуватися подалі від плити, нагрівача, колонки чи бойлера, батареї та прямих сонячних променів, а сучасні пристрої для приготування їжі, наприклад, мультиварки, дають змогу готувати 2-3 страви одночасно, що зберігає як газ, так і електроенергію.

Використовуйте НВЧ-печі, МХ-печі та індукційні плити – вони працюють швидко та економічно.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *