У Харковi визначено фiналiстiв конкурсу проєктiв з вiдбудови Пiвнiчної Салтiвки

У Харковi визначено фiналiстiв конкурсу проєктiв з вiдбудови Пiвнiчної Салтiвки

9 жовтня в онлайн-форматi вiдбулося засiдання журi мiжнародного конкурсу Kharkiv Housing Challenge.

Журi очолив британський архiтектор Норман Фостер. До його складу також увiйшли харкiвський мiський голова Iгор Терехов, представники мiжнародних та мiсцевих компанiй та органiзацiй, а саме Агентство ООН-Хабiтат, Arup Berlin, експерти Оксфордського та Гарвардського унiверситетiв, проєктної органiзацiї “Iнститут Харкiвпроєкт”.
Для участi в конкурсi було подано 259 проєктiв з вiдновлення Пiвнiчної Салтiвки, в тому числi 27 робiт надiйшло вiд українських архiтекторiв. Журi обрало 20 найкращих проєктiв, якi передбачають вiдновлення пошкоджених багатоквартирних будинкiв з урахуванням пiдвищення рiвня їхньої безпеки та енергоефективностi, а також створення зручного громадського простору навколо.
Пiд час засiдання Iгор Терехов вiдзначив найцiкавiшi, на його думку, проєкти. Вони, зокрема, передбачають будiвництво багатофункцiональних укриттiв, доповнення фасадiв будинкiв новими конструкцiями, перетворення пошкоджених примiщень на громадськi простори, будiвництво соцiального житла, переробку вiдходiв руйнувань, утеплення будiвель екологiчними матерiалами та iн.
“Було подано багато цiкавих проєктiв. Дякую всiм учасникам за виконану роботу та всiм, хто долучається до вiдновлення Харкова”, – зазначив Iгор Терехов.
У свою чергу Норман Фостер повiдомив, що за результатами обговорення буде визначена трiйка лiдерiв.
“I потiм Харкову потрiбно буде докласти багато зусиль для вiдновлення”, – наголосив голова журi.
Як стало вiдомо ProfiDOM.com.ua, переможцi конкурсу отримають грошовi винагороди: 6 тис. євро – за перше мiсце, 3 тис. євро – за друге та 1 тис. євро – за третє. Результати конкурсу та подальшi плани щодо обраних проєктiв оголосять 21 жовтня.
Конкурс є частиною спiльної роботи мiської влади та Фонду Нормана Фостера щодо розробки концепцiї Генерального плану Харкова у спiвпрацi з Європейською економiчною комiсiєю ООН за фiнансової пiдтримки уряду Нiмеччини.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *