Офiснi центри готовi до роботи в умовах енергодефiциту

Офiснi центри готовi до роботи в умовах енергодефiциту

Бiльшiсть бiзнес-центрiв класу “А” i “Б” готовi до роботи в умовах енергодефiциту, повiдомила старша консультантка з офiсної нерухомостi CBRE Ukraine Анастасiя Качан.

“Якiснi бiзнес-центри подбали про забезпечення альтернативного автономного живлення для орендарiв ще пiд час першого етапу блекаутiв. Отже, ми можемо говорити, що переважна бiльшiсть об’єктiв класу “А” та “Б” готовi i до цьогорiчних регулярних вiдключень”, – повiдомила Качан “Iнтерфакс-Україна”.
Для пiдтримання якiсного рiвня послуг об’єкти мають бути забезпеченi безперебiйним енергоживленням та iнтернетом (зазвичай оптоволоконним), усi технiчнi системи будiвель також мають функцiонувати належним чином. Зважаючи на те, що кiлькiсть повiтряних тривог стає бiльшою, бiзнес-центри мають й надалi дбати про те, щоб укриття було обладнано усiм необхiдним для перебування людей протягом тривалого перiоду часу, зокрема пiдтриманням комфортної температури повiтря в укриттях.
Найбiльш енерговитратними серед обладнання є системи кондицiонування та вентиляцiї. За спостереженнями експертки, у низцi БЦ за вiдсутностi електроенергiї ця функцiя не забезпечується.
“Якщо у лiтнiй перiод це спричиняє деякий дискомфорт для резидентiв, для деяких бiзнес-центрiв, де опалення забезпечується такими системами, через вiдсутнiсть централiзованого електропостачання, не виключено, що у зимовий перiод пiдтримання сталої температури повiтря для таких об’єктiв може стати викликом”, – зазначила Качан.
Як стало вiдомо ProfiDOM.com.ua, новим викликом, з яким можуть зiткнутися бiзнес-центри цiєї зими, є пiдтримання живлення генераторiв, що може бути ускладнене довгими перiодами вiдключень.
“Якщо у зимовий перiод не спостерiгатимуться перебої iз постачанням палива, яким живляться генератори, офiсна нерухомiсть буде готова до блекаутiв, а якiснi БЦ зможуть забезпечити своїх клiєнтiв належним рiвнем послуг”, – зазначила Качан.
Щодо активностi орендарiв, то ситуацiя станом на кiнець червня та восени 2022 р. – взимку 2023 р. вiдрiзняється. Наприклад, заповненiсть коворкiнгiв дещо вища, нiж була на початку повномасштабного вторгнення, яка становило тодi близько 30%. При цьому, якщо порiвнювати з блекаутом 2022-2023 рр., пiдвищений попит з боку нових резидентiв через регулярнi вiдключення є менш вираженим, оскiльки бiльшiсть людей уже самостiйно забезпечили робочi процеси за дефiциту електроенергiї.
“Ми очiкуємо, що попит на коворкiнги та гнучкi офiси може дещо зрости ближче до зимового перiоду, однак це зростання не буде спiврозмiрним iз попитом, що спостерiгався у 2022-2023 рр. Хоча не виключено, що для коворкiнгiв може бути викликом задоволення потреб у розмiщеннi всiх тимчасових резидентiв”, – резюмувала Качан.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *