Соціальна платформа TikTok оголосила про посилення заходів проти фейкових новин. До таких дій соцмережа вдалася не випадково. Саме перед виборами до Європейського парламенту, які заплановані на червень 2024 року, TikTok тимчасово буде пильніше слідкувати за контентом.
Про це повідомляє агентство Reuters. Видання пише, що TikTok планує запустити “виборчі центри” на місцевих мовах для боротьби з дезінформацією.
Ця ініціатива є продовженням роботи платформи, яка розпочала ще у 2021 році, але отримала поштовх торік, коли країни, такі як Греція, Нідерланди, Польща, Словаччина та Іспанія, проводили вибори. Боротися з фейками ТікТок буде з допомогою спеціального додатка.
“Наступного місяця ми запустимо локалізований додаток ‘Виборчий центр’ для кожної з 27 країн-членів ЄС, щоб люди могли легко розрізняти факти від вигадок”, – сказав керівник відділу довіри та безпеки TikTok в регіоні EMEA Кевін Морган.
За даними компанії, близько 30% депутатів Європейського парламенту вже користуються платформою TikTok.
“Працюючи з місцевими виборчими комісіями та організаціями громадянського суспільства, ці виборчі центри стануть місцем, де наша громада зможе знайти вірогідну та авторитетну інформацію”, – додав Морган.
Морган також додав, що TikTok, який вже співпрацює з дев’ятьма організаціями перевірки фактів у Європі, планує розширити свою мережу перевірки фактів та запустити цього року дев’ять додаткових кампаній медіаграмотності. Він також повідомив, що найближчим часом будуть введені спеціальні звіти про операції таємного впливу, спрямовані на збільшення прозорості та підзвітності.
Вибори в Європі у 2024 році
Європейські парламентські вибори відбудуться з 6 по 9 червня. У виборах візьмуть участь 27 держав-членів ЄС, з більш ніж 400 мільйонами виборців, які визначать склад парламенту на наступні п’ять років.
Парламент, зібраний у Страсбурзі, також має план затвердження керівних посад у Брюсселі, включаючи президента Європейської комісії. Зазначимо, що ці вибори будуть першими після виходу Великої Британії з ЄС у 2020 році.
У країнах Заходу та США є консенсус щодо військової підтримки України: скільки триватиме часовий проміжок, протягом якого нам будуть надавати допомогу, і з чим пов’язана тимчасова затримка — розповідає головний редактор Інформатора Андрій Хрустальов.