Росія націоналізувала липецьку фабрику Roshen Петра Порошенка

Росія націоналізувала липецьку фабрику Roshen Петра Порошенка - INFBusiness

За рішенням суду на користь росії стягнуті акції АТ “Липецька кондитерська фабрика “Рошен”, а також 94,9976% часток у статутному капіталі ТОВ “Рошен”, що належать “Центрально-Європейській кондитерській компанії” (Україна), 5% часток у статутному капіталі ТОВ “Рошен”, що належать Олегу Казакову.

Зокрема вилучено акції АТ “Липецька кондитерська фабрика “Рошен” у кількості 128 970 771 штуки.

Крім того, суд заборонив на території Росії діяльність екс-президента України Петра Порошенка, його сина Олексія Порошенка та Олега Казакова.

Рішення суду з адміністративної справи звернено до негайного виконання. Може бути оскаржено в апеляційному порядку до Липецького обласного суду у встановлені законом строки.

Корпорація Roshen у квітні 2015 року заявила про арешт майна липецької кондитерської фабрики загальною вартістю 2 млрд. рублів. СКР тоді повідомляв про порушення кримінальної справи за фактом шахрайського розкрадання (ч.4 ст.159 КК) 180 млн рублів шляхом незаконного відшкодування з бюджету Росії податку на додану вартість “Липецької кондитерської фабрики “Рошен”. На фабриці, а також в офісах будівельної фірми НВФ “Металімпрес” у Нижньому Новгороді проходили обшуки.

Басманний суд Москви наклав арешт на майно фабрики в Липецьку, а саме на склад готової продукції, чотири цехи, будинок підсобного корпусу та сім ділянок землі площею понад 700 тис. кв.м.

Тоді проходила інформація, що інвестгрупа ICU, яка управляла продажем активів Roshen у Росії, не змогла знайти покупця на фабрику за ціною $200 млн.

Як наслідок, підприємство було зупинено у 2017 році. За даними Roshen, частка компанії на ринку Росії становила близько 7%. На підприємстві працювало 700 осіб. У корпорації “Рошен” тоді заявили, що виробництво довелося зупинити “через вплив геополітичних факторів”. Петро Порошенко у 2018 році заявляв, що зупинка виробництва та арешт активів коштували йому $700 млн.

Джерело

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *