Поляки продовжили блокаду кордону з Україною

Польські фермери продовжили блокаду кордону з Україною майже на 2 місяці – до 30 квітня. Раніше її мали намір закінчити 10 березня. Таким чином поляки хочуть домогтися запровадження обмежень ввезення в країну агропродукції з-за меж Європейського союзу – в т.ч. з України.

9930_71937.jpg (181.83 Kb)

Про це йдеться у відповідному документі, опублікованому Муніципальним управлінням Любича-Королівської гміни. За ним, блокуватимуть кордон 100 осіб.

“Публічне зібрання планується розпочати 10 березня 2024 року о 14:30 і завершити 30 квітня 2024 року о 14:30. Мета – ліквідувати “Зелений курс” (стретегія ЄС, яка передбачає скорочення шкідливих викидів в атмосферу. – Ред.) та обмежити продукції з-за меж ЄС – зокрема, з України”, – йдеться в ньому.

Протестувати поляки збираються на контрольно-прикордонному пункті “Гребене – Рава-Руська”. “Очікується, що [в акції] візьмуть участь 100 осіб”, – обіцяють організатори.

Польща поставила ультиматум Єврокомісії

Тим часом сама Польща на тлі протестів фермерів та блокади кордонів (насамперед українського) розпочала неформальні переговори з головою Європейської комісії (ЄК) Урсулою фон дер Ляєн. При цьому поляки вже поставили ультиматум: якщо ЄК не погодиться на польські вимоги, влада країни погрожує запроваджувати односторонні заборони та не деблокувати кордони на державному рівні.

Переговори ведуться про подання полякам винятків із “зеленого курсу” ЄС та обмеження імпорту агропродукції, заявив заступник міністра закордонних справ Польщі Анджей Шейна. Як повідомляє Onet Wiadomosci, Польща шукає винятки з правил ЄС “для всього, що можливо” – від “Зеленого курсу” до обмеження припливу продуктів, які можуть призвести до “постійного порушення роботи ринку однієї чи кількох країн”.

Шейна заявив, що якщо ЄС не погоджуватиметься з вимогами Польщі “занадто довго”, перебої на кордоні продовжаться. “Ми вноситимемо зміни, ми запроваджуватимемо блокади кордонів, бар’єри та мита в односторонньому порядку”, – сказав представник польського МЗС.

Так, у Польщі стверджують, що приплив дешевшої агропродукції з України нібито загрожує польським фермерам. Однак ще 2023 року Польща запровадила заборону на низку українських продуктів, зокрема й на зерно.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *