На Подолі заради забудови знесли історичний будинок

Депутат Київради повідомила, що на Подолі заради забудови знесли будинок ХІХ століття

На Подолі заради забудови знесли історичний будинок - INFBusiness

Фото: facebook.com/shelevytska

На Подолі у Києві незаконно демонтували історичний будинок на вулиці Ярославській. Про це повідомила депутат Київської міської ради від фракції “Слуга народу” Ксенія Семенова.

– Звичайний київський ранок. На Ярославській зносять двохсотрічний будинок. Там, де дозволу ДОКС (Департаменту охорони культурної спадщини. – Авт.) немає, а благоустрій (Департамент міського благоустрою. – Авт.) анулював картку порушення благоустрою. Ти тепер можеш викликати поліцію. Але пацанам нічого не буде. Пацани роблять бізнес. Нема будиночка, нема проблеми, — написала вона у своєму фейсбуці.

За словами Семенової, згідно з документами, замість історичного будинку постане «клубний дім» за замовленням Сергія Боярчукова з юридичної компанії “Алєксєєв, Боярчуков та партнери”. Інший партнер компанії – нібито народний депутат від “ЄС” Сергій Алєксєєв, який є президентом офіційного фан-клубу братів Кличко.

Голова Громадської ради при НАЗК Катерина Бутко зазначила, що на будівельному паркані досі висить папірець від департаменту благоустрою з вимогою демонтажу паркану від 1 серпня. За її словами, будівельники посилаються на дозвіл “реконструкції” будинку заступника міністра культури та інформаційної політики Катерини Чуєвої.

Депутат Київської міської ради VII скликання Олена Терещенко розповіла на своїй сторінці, що історичний будинок № 13б знесли о 5-й ранку 10 серпня. Він є унікальним зразком київської житлової деревʼяної забудови ХІХ ст. та початкової забудови Подолу після нищівної пожежі 1811 року.

 – Подібних будиночків в Києві практично не залишилося! Зведений на камʼяному цоколі, він яскраво ілюстрував особливості забудови того часу, пов’язану з постійними повенями на Подолі, — пише громадська діячка.

За словами Терещенко, будівля повинна мати охоронний статус, інакше це відповідальність Департаменту охорони культурної спадщини КМДА та Міністерства культури та інформаційної політики України. Олена Терещенко закликала Київську міську прокуратуру завести кримінальне провадження за самоуправство.

31 липня активісти та ЗМІ повідомляли, що історичний будинок на вулиці Ярославській, 13б, оточили будівельним парканом. 1 серпня у звʼязку з розголосом інспектори “Київблагоустрою” внесли припис забудовнику, вимагаючи демонтувати будівельний паркан упродовж трьох днів. У приписі вказано, що власник паркану невідомий. 

Два роки тому поліція відкрила кримінальне провадження після знесення у Києві садиби Барбана кінця XIX століття.

На Подолі заради забудови знесли історичний будинок - INFBusiness

На Подолі заради забудови знесли історичний будинок - INFBusiness

Будинок на Ярославській, 13б. Фото: facebook.com/olena.yeskina

Источник: kp.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *