Чи буде Польща стимулювати повернення українців додому

Польща не буде стимулювати повернення українських біженців додому. Польські роботодавці зацікавлені в тому, щоб українці, які працюють, залишались на робочих місцях, тому, ймовірно, будуть їх вмовляти залишатись. Водночас Польща – не та країна, де можна комфортно жити на виплати та пільги. Тому деякі біженці самі їдуть в соціально орієнтовані країни.

9930_71937.jpg (181.83 Kb)

Про це посол Польщі в Україні Ярослав Гузи розповів в інтерв’ю DW. На питання щодо планів Польщі сприяти поверненню українських біженців в Україну Гузи відповів: “Польща залишатиметься абсолютно нейтральною до цієї проблеми. Тобто не буде ні заохочувати, ні перешкоджати. Це питання рішення українських громадян, які перебувають у Польщі. Чи вони вирішуватимуть повертатися, чи ні”.

Водночас дипломат зауважив, що Польща зацікавлена в українцях, які дуже важливі з погляду польського ринку праці. “Я маю на увазі дефіцит робочої сили. Я можу собі уявити ситуацію, коли роботодавець, наприклад, який працевлаштовує українців, переконує їх залишитися, тому що йому буде важко знайти їм заміну. Але це не ті речі, на які польська влада якимось чином буде реагувати”, – додав Гузи.

Посол також зауважив, що наразі польський уряд вирішує, як врегулювати питання довгострокового перебування українців у Польщі. Спецзахист і право на виплати для біженців у цій країні діють до кінця червня цього року, тоді як Рада Європейського Союзу продовжила їх до березня 2025 року.

“Польща не є державою, яка соціально сильно забезпечує своїх громадян, тобто це не те місце, де можна комфортно жити на пільги і так далі. Тому деякі люди, наприклад, зі зрозумілих причин вирішують переїхати з Польщі до Німеччини, до більш щедрої в цьому плані країни. Однак я переконаний, що ми маємо справу з тимчасовим рішенням, поки польський уряд думає про те, як врегулювати це в довгостроковій перспективі”, – зауважив посол.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *