Чому зростає курс біткоїна та як це пов’язано з рішенням SEC

Чому зростає курс біткоїна та як це пов'язано з рішенням SEC - INFBusiness

Крипторинок очікує на нову еру: після 10 років відмов американський регулятор дозволив торгівлю на класичних біржах фондами, що інвестують у крипту. Тільки очікування цієї події штовхало курс біткоїна вгору останні місяці. На початку 2024-го він побив дворічні рекорди. Чому біткоїн знову зростає?

Курс біткоїна 11 січня досягнув масксимуму за два роки, перевищивши протягом торгового дня позначку у $49 000. Вже наступного дня котирування впали до $44 000, однак загальний тренд – подорожчання найпопулярнішої криптовалюти – очевидний. Рік тому біткоїн коштував утричі менше – близько $16 600. 2023-й завершився на рівні $42 000.

У чому причина зростання? Перш за все – ринок чекав (і дочекався) рішення Комісії з цінних паперів і бірж США (SEC) дозволити запуск біржових фондів (ETF), що інвестують безпосередньо у біткоїн. Це значно розширить можливості інвесторів працювати з біткоїном. Фонди BlackRock, Invesco, Fidelity та інші вже розпочали торги цими активами: у перший день після рішення SEC обсяг торгів сягнув $4,6 млрд.

Ця знакова для крипторинку подія може означати початок нового «високого сезону» біткоїна, не виключають опитані Forbes топменеджери українських криптокомпаній. Утім, є й інші фактори, які повертають крипторинок до зростання, вказують опитані Forbes топменеджери чотирьох українських криптопроєктів.

Чи означає це, що криптовалютний бізнес відновлює позиції після року банкрутств та скандалів, і як це вплине на криптоіндустрію в Україні?

Що штовхає біткоїн угору

Рішення SEC стало одним із головних драйверів зростання біткоїна в останні місяці, впевнені засновник криптопроєкту Allbridge Андрій Великий, гендиректор Peanut.trade Олександр Момот та засновник біржі Kuna Михайло Чобанян.

Як це вплине на ринок? За рахунок виходу великих компаній (фондів, банків тощо) такі інструменти можуть знизити волатильність. «Розліт» ціни буде меншим, оскільки великі інституційні гравці інвестуватимуть обережніше, вважає Момот. «Ринок не змінюватиметься у 20 разів за два роки, планувати роботу буде простіше», – каже він.  

Курс біткоїна

Зростання курсу біткоїна у 2023 році. Джерело: CoinGecko

Інший фактор, що налаштовував крипторинок на зростання курсу біткоїна, – це халвінг. Приблизно раз на чотири роки відбувається зменшення винагороди за видобуток (або майнинг) кожного нового блоку криптовалюти. Наступний очікується у квітні 2024-го. Такий механізм спрацьовує кожні 210 000 видобутих блоків.

Нині винагорода за блок становить 6,25 біткоїна. Після халвінгу вона зменшиться до 3,12. Відтак цінність активу подвоїться, каже засновник компанії Geo Pay і радник міністра цифрової трансформації Максим Дем’янюк. 

Гравці ринку вже звикли, що перед халвінгом ціна зростає, тож цикли зростання та падіння курсу біткоїна значною мірою формуються саме навколо цієї події, додає Момот з Peanut.trade.

Що далі? Кількість нових криптопроєктів, зростання курсу та активність інвесторів можуть свідчити про те, що ринок криптовалют знову переходить у період зростання (Bull Market), припускає Момот.

Втім, прогнозувати курс криптовалют украй складно, констатує Великий з Allbridge. «Зараз я навіть для себе не можу ухвалити рішення, чи купувати біткоїн, – каже він . – Мені здається, що за останні місяці ціну настільки розігнали, що треба чекати на корекцію. Але я не знаю, чи вона буде».

А що в Україні 

Як події на глобальному крипторинку впливають на український бізнес? Після березня 2023-го крипторинку в Україні фактично немає, каже Чобанян з Kuna.  

Чому? Намагаючись боротися з незаконним гральним бізнесом, Нацбанк значно посилив вимоги до банків та платіжних систем. Тепер криптобіржі не можуть відкривати рахунки в банках та користуватися банківським еквайрингом. «Цілили в гемблінг, а влучили в крипту, адже вона використовувалась як платіжний канал», – нагадує Момот з Peanut.trade.

Тож криптоіндустрію в Україні бентежать інакші проблеми, ніж зростання курсу біткоїна у світі, говорять Великий з Allbridge та Момот з Peanut.trade. Регулювання – чи не найважливіша річ. Закон про віртуальні активи так і не запрацював. Яким чином крипту буде легалізовано в Україні – залежить від рішення Верховної Ради. Вона може ухвалити законопроєкт №10225, розроблений Нацкомісією з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР), чи альтернативу від Мінцифри. У варіанті НКЦПФР передбачена ставка податку для криптовалюти у 18%. Мінцифри закладає спочатку 5% та поступове зростання до 18%.

Тим часом Україна вже втратила сотні криптостартапів, що поїхали до інших країн, розповідає Момот. Причина – не лише у війні, а й у невизначеності правил регулювання та можливому тиску правоохоронних органів, вважає він.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *