Єрмак зазначив, що українські фахівці давно досліджують ці БПЛА, роблять змістовні файли, якими Україна ділиться з партнерами. Розвідка робить дослідження російських методів обходу санкцій — і це також передається партнерам.
«Вже були введені санкції проти власника та конструктора ZALA AERO — Олександра Захарова. Наразі – українські, але працюємо над тим, щоб він потрапив під санкції наших партнерів. Окрім цього, українські, європейські, американські та австралійські обмеження введені проти ООО ЦСТ — основної юридичної особи ZALA AERO. Будуть й інші українські санкції», — розповів голова Офісу президента.
Єрмак підкреслив, що БПЛА Ланцет та Орлан містять щонайменше 19 іноземних електронних компонентів, зокрема, західних. Тому Україна разом з урядами партнерів посилить роботу щодо виробників компонентів, а також компаній, які їх постачають в обхід санкційних обмежень.
«Група Макфола-Єрмака ближчим часом презентує документ з конкретними санкційнимм пропозиціями, щоб унеможливити надходження мікроелектроніки, верстатів та іншого обладнання, необхідного для виробництва БПЛА, а також хімікатів та інших матеріалів. Окрім цього, ми також працюємо в напрямку російських РЕБ та РЛС, виробництво яких залежне від іноземних компонентів», — повідомив голова ОП.
Він нагадав, що в усіх ключових останніх санкційних пакетах від наших партнерів були враховані пропозиції групи Макфола-Єрмака по обмеженнях щодо російської зброї, зокрема вони стосуються і БПЛА.
Раніше Андрій Єрмак заявляв, що у російських ракетах Х-101, випущених по Україні та виготовлених цього року, знайдено близько 30 мікросхем іноземного походження.
Раніше видання Newsweek повідомляло, що Росія активно ввозить критичні компоненти з Заходу для виробництва зброї в обхід санкцій. Значна частина матеріалів проходить через Китай, понад 60% імпортованих компонентів походять з компаній США.
За українськими даними, було виявлено 1057 іноземних компонентів у 58 різних одиницях важливого російського військового обладнання.
Агенція Frankfuter Allgemeine Zeitung також повідомляла, що Росія отримує західні компоненти, які використовує в ракетах для обстрілів цивільного населення України.
Тоді серед рештків російських ракет знайшли компоненти зі США, Японії та Німеччини.
Виконавча директорка Незалежної антикорупційної комісії Олена Трегуб під час засідання Гельсінської Комісії США у Конгресі також повідомила, що США та Швейцарія посідають перші місця за масштабами виготовлення компонентів для російської зброї, яку країна-агресорка використовує у війні проти України.
Дайджест NV Преміум Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV Підпишись Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю