Під час AMA-сесії на Reddit співзасновник Ethereum Віталік Бутерін допустив збільшення ліміту газу в мережі до 40 млн (+33%) для підвищення пропускної здатності.
Ліміт газу Ethereum. Джерело: etherscan.
Ліміт газу являє собою максимальну обчислювальну потужність, яка може бути витрачена на обробку транзакцій або виконання смартконтрактів в одному блоці. Наразі його допустимий обсяг перебуває на рівні 30 млн.
«[Показник] не підвищувався майже три роки, що є найтривалішим періодом за всю історію протоколу (дворазовий стрибок на графіку наприкінці 2021 року є „фейковим“, оскільки відображає перехід на EIP-1559, який збільшив „обмеження“ у 2 рази, але фактичне середнє значення збільшилося лише на 9%», — пояснив розробник.
Однак співзасновник Gnosis Мартін Кеппельманн зазначив, що збільшення ліміту газу призведе до зростання експлуатаційних витрат для валідаторів. Але, на його думку, переваги ініціативи переважують потенційні проблеми.
now – of course this still does not mean a limit increase is without downsides. Yes – it will increase costs of running a node – but it can be done without compromising on the stability and reliability promise of Ethereum and it will make Ethereum simply more useful. It increases…
— Martin Köppelmann 🦉💳 (@koeppelmann) January 10, 2024
На відміну від інших нововведень в Ethereum, які вимагали хардфорків, ця зміна реалізується шляхом коригування валідаторами конфігурацій вузлів.
Провідний розробник L2-протоколу Base Джесс Поллак також висловив підтримку змінам.
I'm strongly in support of increasing @ethereum gas limit to 40-45m – we have the network headroom and will be beneficial for all parties https://t.co/GQb8SbavAY
— Jesse Pollak (jesse.xyz) 🛡️ (@jessepollak) January 10, 2024
«Я рішуче підтримую збільшення ліміту газу в Ethereum до 40-45 млн — у нас є запас потужності в мережі, і це буде вигідно для всіх учасників», — написав він.
У Reddit-треді Бутерін висловив готовність прийняти пропозицію про зняття обмеження в 32 ETH для валідаторів (EIP-7251). Однак перед цим необхідно отримати «жорсткі гарантії [сумлінності валідаторів]», пояснив розробник.
Відповідаючи на запитання про другу EVM, співзасновник другої за капіталізацією криптовалюти допустив її повну заміну смартконтрактами за умови успішного розвитку ZK-SNARK. Це значно скоротило б загальну кількість рядків коду Ethereum, уточнив він.
Нагадаємо, наприкінці грудня Бутерін поділився планами щодо розвитку Ethereum у 2024 році, представивши оновлену дорожню карту.
Раніше він запропонував відродити «шифропанківську» революцію, яка була задумана для мережі на зорі її існування.
У листопаді розробник випустив есе «Мій технооптимізм», де поділився думкою про вплив блокчейну і штучного інтелекту на розвиток людської цивілізації.