Співзасновник Ethereum Віталік Бутерін оголосив про «значні зміни» в керівництві некомерційної організації Ethereum Foundation (EF).
We are indeed currently in the process of large changes to EF leadership structure, which has been ongoing for close to a year. Some of this has already been executed on and made public, and some is still in progress.
What we're trying to achieve is primarily the following…
— vitalik.eth (@VitalikButerin) January 18, 2025
Зареєстрована у Швейцарії структура займається просуванням інтересів криптопроєкту і координує роботу дослідників і розробників.
Бутерін назвав ключові цілі, які переслідують кадрові зміни в топменеджменті фонду:
- підвищення рівня технічної компетенції;
- поліпшення двосторонньої комунікації з усіма учасниками екосистеми, як старими, так і новими;
- залучення нових талантів для поліпшення «здатності та швидкості виконання»;
- активніша підтримка розробників застосунків, орієнтованих на невіддільні цінності на кшталт конфіденційності, відкритого вихідного коду і цензуростійкості;
- розширення використання децентралізованих і конфіденційних технологій, а також блокчейну Ethereum, зокрема для платежів і управління фінансами.
Водночас він позначив «явні не цілі», до яких EF точно не буде прагнути:
- агресивно лобіювати регуляторів і політичних діячів у великих країнах на кшталт США, ризикуючи поставити під загрозу позицію Ethereum як глобальної нейтральної платформи;
- ставати ареною чиїхось корисливих інтересів;
- брати на себе роль головного «героя в проєкті», трансформуючись у централізовану структуру.
«Це не те, чим займається EF, і це не зміниться. Люди, які шукають інше бачення, можуть створювати свої власні організації», — заявив Бутерін.
На момент написання до виконавчої ради фонду входять CEO EF Айя Маягучі, Бутерін і Патрік Сторченеггер.
Джерело: EF.
Імена кандидатів уже прозвучали
Протягом 2024 року організація зазнавала критики з різних приводів. Претензії серед іншого стосувалися тенденції розвитку мережі в бік централізації та «перекосом» на користь L2-рішень, періодичних продажів ETH-резервів і програшу в конкурентній боротьбі з Solana.
Президент Ethereum France Жером де Тіші систематизував критичні думки щодо діяльності EF і сформулював рекомендації.
Amid the debates about @ethereumfndn, it’s worth reflecting on how far Ethereum has come and the unique opportunities ahead. Ethereum’s greatest strength lies in its unmatched ecosystem of builders, researchers, and advocates. Instead of seeing criticism as division, let’s…
— Jerome de Tychey 🦇🔊 (@jdetychey) January 17, 2025
На його думку, організації слід:
- активніше інформувати спільноту про досягнення і питання фінансування;
- підвищувати прозорість витрат і організаційної структури, забезпечуючи довгострокову стійкість і активне управління казначейством;
- повернутися до простих наративів Ethereum як «світового комп’ютера», що використовує ETH;
- зміцнити присутність у дружніх до криптовалют юрисдикціях за допомогою ініціатив зверху вниз, націлених на інституціоналів;
- розширювати екосистему, використовуючи успіх L2-рішень і позиціонуючи мережу як основу для блокчейн-інновацій.
«Сила Ethereum полягає в здатності адаптуватися і процвітати за допомогою співпраці. Разом ми сформуємо наступну главу і зробимо екосистему ще сильнішою», — заявив де Тіші.
Співзасновник Ethereum Джозеф Любін ретвітнув його, по суті, програмний пост, підтвердивши, що вони обговорювали перетворення EF.
I believe @AyaMiyagotchi deserves an enormous amount of respect and gratitude for what she has done over the years in stabilizing the EF initially and setting it on a healthy trajectory during first a tough period and then through periods of growth. We are now in a very… https://t.co/O4DOwArbng
— Joseph Lubin (@ethereumJoseph) January 18, 2025
Любін подякував нинішній CEO організації Маягучі за стабілізацію проєкту в складний період, надання його розвитку «здорової траєкторії» і за «все, що вона зробила за ці роки».
«Зараз ми перебуваємо в кардинально іншому середовищі в нашій індустрії. І це вимагає зовсім іншого роду EF», — написав засновник і голова ConsenSys.
Підприємець запропонував замінити Маягучі двома співкерівниками — де Тіші та ексдослідником Ethereum Денні Раяном. Щодо останнього Любін підкреслив сильні технічні навички кандидата.
«Вважаю, що партнерство Жерома і Денні для керівництва EF стало б потужним вливанням енергії, таланту, нестандартного мислення, креативності в маркетингу і драйву — саме те, що потрібно сьогодні спільноті Ethereum», — підкреслив він.
Нагадаємо, у листопаді 2024 року Бутерін під час виступу на конференції Devcon 2024 розповів про перспективи розвитку другої за капіталізацією криптовалюти