Творці “фейкових” токенів BAYC виплатять $1,6 млн Yuga Labs

Творці “фейкових” токенів BAYC виплатять $1,6 млн Yuga Labs - INFBusiness

Окружний суд США зобов’язав художника Райдера Ріппса та засновника NFT-маркетплейсу Not Larva Labs Джеремі Каєна виплатити Yuga Labs близько $1,575 млн відшкодування за створення “підроблених” токенів BAYC (bored ape yacht club).

У червні 2022 року компанія звинуватила Ріппса і Каєна у випуску та продажу скопійованих NFT під назвою RR/BAYC, які “дешевлять” оригінальні роботи.

У жовтні відповідачі подали петиції про відмову у визнанні претензій Yuga Labs, але суд відхилив їхні запити.

“Ця справа різко відрізняється від більшості справ про порушення товарних знаків, оскільки в ній виступають відповідачі, які використовують сатиру і пародію для виправдання використання товарного BAYC без згоди компанії”, – йдеться у постанові.

Суддя відзначив, що обвинувачені “створювали перешкоди та ухилялися” під час надання свідчень.

Сума відшкодування охоплює $1,366 млн початкового прибутку від продажу та $117,309 від роялті.

Відповідачі отримають відрахування, оскільки їм потрібно передати смартконтракт, що керує невикарбуваними NFT на суму $106,055. Також їм вибачать $108,037 через платежі іншим бізнес-партнерам.

Ріппс і Каєн передадуть Yuga Labs контроль над афілійованими вебдоменами. Крім того, обом заборонено продавати продукцію під брендом Bored Ape.

Нагадаємо, в січні 2022 року Ріппс опублікував статтю, в якій назвав колекцію BAYC “расистською” та звинуватив її творців у використанні символіки нацистів. Наприклад, він відзначив, що логотип лінійки схожий на “Мертву голову”.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *