Команда блокчейна Aptos підбила підсумки триденної кампанії, в рамках якої 63 198 унікальних адрес приєдналися до гри-клікеру Tapos.
Fasinating + fair questions from @mrJackLevin, let we address these concerns:
Each time user tickles the cat, a transaction is generated. This transaction does two things – updates a global counter of the total number of tickles and a per-user counter. https://t.co/KXDzZA7OJo
— Tapos 👆🐈 (@taposcat) May 28, 2024
Користувачі натискали на кішку і заробляли токени HEART. Кожен клік генерував окрему транзакцію — сукупно за три дні Aptos обробив 323 477 428 транзакцій. Понад 83% усієї операційної активності в мережі припало на гру.
За даними Aptoscan, 24 травня Aptos зареєстрував понад 90 млн транзакцій, а наступного дня — понад 115 млн.
Графік щоденних транзакцій у мережі Aptos. Джерело: Aptoscan.
На піку команда зафіксувала понад 2000 TPS, що виконувалися паралельно.
«Нова технологія агрегатора розширює межі можливостей Aptos і показує, що можна зробити у великому масштабі. Це не просто фальшиві транзакції створення облікового запису або передавання токенів, а транзакції, які відправлятиме гра, побудована на блокчейні», — написали розробники.
Зростання TPS не призвело до значного збільшення кількості користувачів блокчейна.
📈 This week, transactions on @Aptos have skyrocketed by 2k% compared to last week, largely driven by the @taposcat Mainnet launch!
Nearly 250M transactions occurred this week, making up 29% of the total transactions. 🚀 https://t.co/FzptM6CCVF pic.twitter.com/9XQShoByJ5
— Cristinatinto (@nft_pokeworld) May 27, 2024
Після завершення першого етапу гри, 26 травня, у мережі відбулося різке зниження користувацької активності.
Активні акаунти в мережі Aptos. Джерело: Aptoscan.
У планах Aptos запустити другий етап гри, про старт якого повідомлять через офіційні канали.
CEO Helius і Solana-розробник Мерт Мумтаз скептично оцінив появу «чергового клікера для заробітку шиткоінів».
«[Творці подібних ігор] роблять буквально все, щоб поліпшити ігрові показники в цій галузі замість того, щоб створювати будь-що за участю реальних користувачів або попиту», — написав він у X.
За слідом Notcoin
Tapos, безумовно, була натхненна успіхом ігрового Web3-проєкту Notcoin на базі блокчейна The Open Network (TON). Протягом активної фази майнінгу клікер залучив понад 30 млн учасників. Проте Notcoin не додавав внутрішньоігрові натискання в блокчейн.
За даними TON Stat, максимальна кількість щоденних транзакцій у мережі TON за всю історію становила 15,1 млн. Водночас 31 жовтня 2023 року під час публічного тестування блокчейн установив світовий рекорд, виконавши 104 715 транзакцій за секунду, обійшовши Solana.
Аналітики CryptoQuant звернули увагу, що 69,59% отриманих під час роздачі NOT користувачі вивели на різні біржі та гаманці, а 22,87% пожертвували розробникам.
Понад 1 трлн NOT ($6,8 млн на момент транзакції) команда Notcoin передала засновнику Telegram Павлу Дурову на знак подяки. Той пообіцяв ходлити монети, «поки їхня ціна не зросте до $680 млн».
16 травня, після лістингу NOT на найбільших централізованих біржах, ціна токена в моменті впала на 65%. Однак 27-28 травня вона продемонструвала зростання на 40% і практично повернулася до рівня $0,01. У моменті актив опинився в топ-100 проєктів за ринковою капіталізацією з показником $997,6 млн.
Раніше ForkLog розібрав з експертами причини такого руху котирувань.
За даними CoinGecko, на момент написання NOT торгується на рівні $0,008813.
Нагадаємо, у квітні розробник блокчейн-інфраструктури Aptos Labs уклав партнерство з великими технологічними та фінансовими компаніями для створення інституційної платформи Aptos Ascend.