Україна отримає від Німеччини понад 72 мільйони євро на будівництво квартир для ВПО

Україна отримає від Німеччини понад 72 мільйони євро на будівництво квартир для ВПО - INFBusiness

Будівництво житла
для ВПО

Мінреінтеграції, Міжнародна організація з міграції (МОМ), шість обласних держадміністрацій та дванадцять громад підписали меморандуми про співпрацю, що дасть змогу забезпечити доступним житлом переселенців.

«Забезпечення внутрішніх переселенців житлом – одна з ключових задач уряду на багато років уперед. Йдеться про сотні тисяч українських сімей, які втратили домівки. Це великий виклик», – зазначила віцепрем’єр-міністр України, міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук.

Водночас вона повідомила, що Мінреінтеграції напрацьовує Стратегію забезпечення переселенців житлом на 2025-2030 роки, для реалізації якої знадобляться зусилля як центральної влади, так і органів місцевого самоврядування.

У цьому контексті Верещук акцентувала, що надзвичайно важливою є допомога міжнародних партнерів.

«Ми сьогодні щиро вдячні за постійну підтримку, зокрема, уряду Німеччини, з яким у нас давня історія співпраці. А також – Міжнародній організації з міграції, яка розпочала цей проєкт забезпечення українських переселенців житлом ще до повномасштабного вторгнення», – зазначила міністр.

єВідновлення: умови надання компенсації за пошкоджене/зруйноване житло планують змінити

За її словами, проєкт «Покращення житлових умов внутрішньо переміщених осіб на Сході України», зокрема, має на меті будівництво/реконструкцію у 2024-2025 роках 24-х об’єктів для переселенців та людей, постраждалих від збройного конфлікту в територіальних громадах Київської, Луганської, Львівської, Чернівецької, Вінницької та Івано-Франківської областей за рахунок міжнародної технічної допомоги.

Очікується, що у рамках проєкту буде збудовано до двох тисяч квартир для приблизно шести тисяч осіб.

Міністр зауважила, що саме завдяки механізму оренди, який буде розроблено та впроваджено в рамках проєкту, таке житло стане доступним для внутрішніх переселенців та вразливого місцевого населення.

Верещук пояснила, що громади, які беруть участь у проєкті, були відібрані на основі критеріїв щодо питомої ваги, частки ВПО відносно місцевого населення, наявності ділянок для будівництва, можливості для працевлаштування та доступності соціальної інфраструктури.

Віцепрем’єр-міністр запевнила, що наразі реалізація проєкту запланована у територіальних громадах Вінницької області (Агрономічна сільська рада, Ладижинська міська рада, Хмільницька міська рада), Івано-Франківської області (Коломийська міська рада), Київської області (Гостомельська селищна військова адміністрація, Ірпінська міська рада), Львівської області (Дрогобицька міська рада, Кам’янка-Бузька міська рада, Старосамбірська міська рада), Чернівецької області (Хотинська міська рада, Чернівецька міська рада).

«Ми розраховуємо, що такі проєкти матимуть продовження і ще більше фінансування від міжнародних партнерів», – резюмувала Верещук.

єВідновлення: подати звіт про виконаний ремонт відтепер можна через ЦНАП, нотаріуса чи Дію

Житловий проєкт фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через кредитну установу для відбудови (KfW). Кошторисна вартість проєкту – 72,1 млн євро. Цьогоріч Німеччина надасть Україні для реалізації цього проєкту 54 млн євро.

Своєю чергою голова представництва МОМ в Україні Алессія Скіавон поінформувала, що за останніми даними МОМ, п’ята частина внутрішньо переміщених осіб планує залишитися та інтегруватися у своєму нинішньому місці проживання. Пошук довгострокових рішень житлових проблем є запорукою успіху.

«Правові та технічні положення, апробовані в рамках проєкту доступного житла, можуть стати основою для подальших масштабних проєктів міжнародної допомоги у сфері житлової політики в Україні», – додала вона.

В окупованому Мелітополі продовжать пілотний проєкт з виплатами за знищене житло

Проєкт «Покращення житлових умов внутрішньо переміщених осіб на Сході України» реалізується МОМ з 2020 року.

Спочатку в його межах передбачалось будівництво житла для внутрішніх переселенців та вразливих верств населення у Краматорську та Сєвєродонецьку. Однак у 2022 році через повномасштабне військове вторгнення РФ географію проєкту довелося змінити, а саму ініціативу – оновити.

Україна отримає від Німеччини понад 72 мільйони євро на будівництво квартир для ВПО - INFBusiness


Цікаво про будівництво:
 Rauta пропонує нову послугу – виконання функцій служби замовника у будівництві


Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *