Україна отримає від Литви 5 млн євро на відбудову зруйнованих дитсадочків і шкіл

Україна отримає від Литви 5 млн євро на відбудову зруйнованих дитсадочків і шкіл - INFBusiness

5 млн євро на відбудову
дитсадочків і шкіл

Під час візиту до Києва міністр фінансів Литви Гінтаре Скайсте оголосила про виділення 5 млн євро на підтримку реконструкції українських шкіл та дитячих садків.

Про це повідомляє видання LRT.

Зазначається, що зустріч Скайсте з міністром фінансів України Сергієм Марченком та головою Національного банку України Андрієм Пишним була присвячена відновленню України та інвестиціям Литви в цей процес.

Уряд розподілив понад 9,3 млрд грн на проєкти відновлення

Під час візиту міністр фінансів Литви оголосила про виділення 5 млн євро підтримки для відновлення та адаптації зруйнованих українських шкіл та дитячих садків та встановлення в них укриттів.

У ході візиту Скайсте відвідала відновлений коштом Литви дитячий садок в Ірпіні, обладнаний укриттям, що відповідає вимогам безпеки. Це лише один із багатьох проектів, які Литва реалізує власним коштом та за рахунок міжнародних донорів в Україні.

За словами литовської міністерки, Європейський союз повинен забезпечити військову та фінансову підтримку країні, яка бореться з російської жорстокістю.

“У міру того, як затримується допомога від США, швидке виділення коштів ЄС стає життєво важливим – перші 4,5 млрд євро мають надійти до України вже у березні”, – зазначила Скайсте.

Греція допоможе відновлювати культурну спадщину України

Вона також нагадала, що Литва долучається до чеської ініціативи щодо закупівлі боєприпасів для українських військ.

Відновлення України

Попри те, що в Україні третій рік триває повномасштабна війна з РФ, йде активна робота над відбудовою країни, зокрема житлових будинків, лікарень та іншої зруйнованої інфраструктури. Загалом, вже вдалося відновити 33,7 тисяч будівель.

За словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, до цих 33,7 тисяч входять 23 тисячі житлових будинків (як багатоповерхівок, так і приватних), майже 900 медичних закладів, понад 600 освітніх закладів, а також 9,2 тис об’єктів критичної інфраструктури.

Згідно з оцінкою Київської школи економіки, в Україні зруйновано 250 тисяч житлових будівель: 222 тисяч приватних будинків, понад 27 тисяч – багатоквартирних та 526 гуртожитків. Тобто, відновлення житлового сектору складає лише близько 9,2%.

Станом на січень 2024 року загальний обсяг збитків, завданих інфраструктурі України через воєнні дії, становить майже 155 млрд доларів. У цю суму входять також збитки, які були завдані Україні через підрив Росією Каховської ГЕС 6 червня 2023 року.

Найбільш значні збитки відзначаються у житловому фонді, які становлять понад 58,9 млрд доларів через руйнування більше ніж 250 тисяч будівель.

При цьому, станом на 31 грудня 2023 року загальна вартість відбудови та відновлення України становить 486 млрд доларів  і це відновлення розтягнеться впродовж наступного десятиліття. 

Україна отримає від Литви 5 млн євро на відбудову зруйнованих дитсадочків і шкіл - INFBusiness


Цікаво про ремонти:
 таємниці проектування ідеальної гардеробної шафи


Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *