Україна отримала від Швеції 26,4 мільйона євро на підтримку проєктів енергоефективності

Україна отримала від Швеції 26,4 мільйона євро на підтримку проєктів енергоефективності - INFBusiness

Підтримка проєктів
енергоефективності у громадах

Кошти надійшли до фонду Eastern Europe Energy Efficiency and Environment Partnership (Фонд E5P). Рішення про їх виділення ухвалив Уряд Швеції через Шведське агентство міжнародного розвитку (Sida).

Далі виділені Урядом Швеції кошти будуть спрямовані за рішенням донорів Фонду Е5Р у вигляді грантової підтримки громадам. Зокрема йдеться про ті, що отримують кредитні кошти від європейських фінансових установ/банків на реалізацію проєктів у сфері централізованого тепло-, водопостачання, підвищення енергоефективності у будівлях комунальної форми власності, розвиток міського електротранспорту, відновлювальної енергетики.

За два роки в Україні побудовано понад 660 МВт нових потужностей ВДЕ

За підтримки Фонду E5P в Україні вже було реалізовано десять великих інфраструктурних проєктів у сфері централізованого опалення та заходів з енергоефективності громадських будівель та енергозаощадження.

Фонд E5P допомагає Україні надаючи грантові кошти для реалізації критично важливих проєктів з енергоефективності для забезпечення економії енергії, скорочення викидів вуглекислого газу (CO2) та інших парникових газів. Загальна сума акумульованих у Фонді E5P коштів на сьогодні становить 240 мільйонів євро. Раніше, у грудні Швеція вже надавала 18,1 мільйона євро на підтримку України через Фонд E5P.

Фонд E5P – це мультидонорський фонд для заохочення інвестицій в енергоефективні та екологічні проєкти в регіоні Східного партнерства. Фонд поєднує внески від ЄС та групи з 24 країн, включаючи ті, які підтримує фонд. Внески використовуються як гранти для підтримки проєктів у муніципальному секторі. Розподіл грантів є гнучким і визнає пріоритети кожної країни-одержувача із загальною метою зменшення використання енергії, забруднення та викидів парникових газів.

Україна отримала від Швеції 26,4 мільйона євро на підтримку проєктів енергоефективності - INFBusiness


Цікаво про будівництво:
 Rauta пропонує нову послугу – виконання функцій служби замовника у будівництві


Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *