Ухвалено закон про безоплатне проживання певних категорій ВПО в тимчасовому житлі

Ухвалено закон про безоплатне проживання певних категорій ВПО в тимчасовому житлі - INFBusiness

Безоплатне проживання ВПО
в тимчасовому житлі

Верховна Рада прийняла в цілому закон щодо забезпечення внутрішньо переміщених осіб житлом для тимчасового проживання. «За» проголосувало 285 парламентаріїв.

Про це повідомив нардеп Ярослав Железняк.

Відповідний закон передбачає, що органами державної влади, органами місцевого самоврядування та приватниками забезпечується можливість безоплатного проживання (за умови оплати особою вартості комунальних послуг) протягом шести місяців із моменту взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

Однак для багатодітних сімей, осіб з інвалідністю, осіб похилого віку цей строк може бути продовжено на невизначений термін.

«Вказана норма закону продиктована неможливістю забезпечити всіх ВПО житлом на постійній основі, тим більше з урахуванням зростаючої їх кількості… Водночас, серед ВПО є також соціально незахищені та особливо вразливі категорії населення (наприклад, особи з інвалідністю, пенсіонери, особи із числа дітей- сиріт, багатодітні сім’ї тощо). Вбачається, що для таких осіб, які не можуть самостійно себе забезпечувати, обмеження строку тимчасового проживання в країні, де йде війна, є нормою, що створює для них несприятливі обставини, які в подальшому перетворюються, фактично, на боротьбу за виживання», – пояснюють ініціатори.

Отже, законом передбачається, що в період дії воєнного стану визначені Кабіміном категорії внутрішньо переміщених осіб мають право на безоплатне тимчасове проживання (за умови оплати особою вартості комунальних послуг) у визначеному органами місцевого самоврядування тимчасовому житлі без обмеження строку.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *