єВідновлення: за місяць кількість використаних сертифікатів зросла в півтора раза

єВідновлення: за місяць кількість використаних сертифікатів зросла в півтора раза - INFBusiness

Нове житло за сертифікат єВідновлення
придбало на 74% їх власників більше

Українці почали набагато активніше обмінювати житлові сертифікати єВідновлення на нове житло. Так, станом на 15 березня вони використали в півтора раза більше сертифікатів, ніж станом на 15 лютого. Попередній рекорд був у грудні 2023 року, але стосувався не використаних, а виданих сертифікатів – їх загальна сума тоді зросла протягом місяця на 50%.

Про це повідомила Голова Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, очільниця партії «Слуга Народу» Олена Шуляк.

В Україні можуть збудувати соціальне орендне житло за данською моделлю (ВІДЕО)

За її словами, темпи зростання по етапу програми єВідновлення, який стосується знищеного, а не пошкодженого житла, нині продемонстрував новий абсолютний рекорд: за останній місяць – в період з 15 лютого по 15 березня, нове житло за сертифікат єВідновлення придбало на 74% їх власників більше, ніж станом на 14 лютого. Подібний відсоток зростання – на 75%, і по загальній сумі використаних коштів.

«Станом на 15 лютого для придбання нової домівки використали 751 житловий сертифікат на загальну суму в 1,6 млрд гривень. А сьогодні бачимо 1310 використаних житлових сертифікатів на суму в 2,8 млрд гривень. Попередній рекорд у нас був у грудні минулого року, але він стосувався виданих, а не використаних сертифікатів. Тоді за період з 5 по 26 грудня сума виданих сертифікатів збільшилась на 50% – з 2 млрд гривень до 3 млрд гривень», – пояснила Шуляк.

Нардепка додала, що причиною такого зростання є довіра українців до програми – люди переконались, що обмін житлових сертифікатів на нове житло кардинально відрізняється від квартирних черг, коли чекати отримання житла від держави можна було десятиліттями. За сертифікат єВідновлення нову квартиру можна купити вже за місяць.

ТОП-5 питань по програмі єВідновлення і відповіді на них

Парламентарка нагадала – над розглядом заяв на компенсацію за пошкоджене і знищене в результаті збройної агресії житло нині в Україні працює 643 комісії, при тому, що на старті програми їх було трохи більш ніж 500. Але кількість комісій, підкреслила Шуляк, все одно варто збільшувати. Більше того, є громади, які відповідні комісії не створили і досі.

«Таким зараз надають максимальну інформаційну та організаційну підтримку – щоб саме місцева влада швидше працювала для того, щоб люди отримували свої компенсації», – повідомила Олена Шуляк.

Народна депутатка також зазначила, що беззаперечний лідер по швидкості опрацювання заяв – Київщина. Тут комісії вже розглянули 86% заяв –  2,8 тис. з 3,2 тис.

Загалом же, підсумувала Шуляк, сума компенсацій єВідновлення, яку українцям погодили як за пошкоджене, так і за знищене житло, станом на 15 березня склала 12,5 млрд гривень.

єВідновлення: за місяць кількість використаних сертифікатів зросла в півтора раза - INFBusiness


Цікаво дізнатись:
 читайте, про впровадження електротранспорту в Україні


Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *