єВідновлення: названо головні причини, через які відмовляють у компенсації за пошкоджене житло

єВідновлення: названо головні причини, через які відмовляють у компенсації за пошкоджене житло - INFBusiness

5 причин, через які відмовляють
у компенсації за пошкоджене житло

Станом на 9 жовтня українці подали майже 50 тисяч заяв на компенсацію за пошкоджене в результаті війни житло у рамках програми єВідновлення. З них 13% заяв (6700) отримали відмову. Про це повідомила голова комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, очільниця партії Слуга народу Олена Шуляк.

єВідновлення: скільки українці витратили на ремонт пошкодженого житла

За її словами, відмовляють переважно у п’яти випадках.

У першому випадку житло не підпадає під саму послугу, тобто воно не пошкоджене, а, наприклад, зруйноване. Тому ці заявки проходитимуть за іншою класифікацією – відшкодування за вщент знищені житлові об’єкти.

Друга причина – коли заявник подає недостовірну інформацію про пошкодження свого житла і його ступінь.

Третя причина
– заявник сам відмовився від компенсації, адже очікує запуску наступних етапів програми, коли почнуть виплачувати компенсації в понад 200 тис. грн.

Четверта причина – заява стосується місця загального користування, тобто пошкодженні, наприклад, спільний простір в багатоповерхівках.

П’ята причина відмов – коли об’єкт нерухомого майна був вже відновлений коштом донорів/своїми силами та інше. 

“Дуже багато українців, чиє житло пошкоджене через збройну агресію РФ, не змогли чекати державної компенсації, тому ремонтували свої квартири і будинки самотужки – щоб мати хоч якусь можливість в них жити або задля того, щоб вони не зруйнувалися ще більше. Тому у компенсації їм відмовляли, але з 1 січня стартує новий етап єВідновлення – компенсації за ремонти, які зроблені за власний кошт”, – зазначила Шуляк. 

Ще однією перешкодою під час отримання компенсації є випадок, коли нерухомість не зареєстрована у державному реєстрі речових прав, тому нардепка радить якнайшвидше звернутися до нотаріуса і внести ці дані. Тоді навіть у разі втрати документів на житло, ця інформація буде в реєстрі, і її у будь-який момент можна буде отримати.

єВідновлення: вже сформовано перші 100 сертифікатів, які можна обміняти на нове житло

Крім цього, є випадки подання заяви про надання компенсації особою, яка не може бути отримувачем компенсації відповідно до Закону №2923-IX, яким регулюється порядок їх виплат. У майбутньому також відмовлятимуть у заявах, поданих пізніше, ніж один рік з моменту закінчення воєнного стану. 

В рамках програми єВідновлення не вдасться отримати компенсацію за знищені меблі, техніку, ремонти тощо. Не відшкодовують також вартість автомобілів.

єВідновлення: названо головні причини, через які відмовляють у компенсації за пошкоджене житло - INFBusiness


Цікаво про будівництво і ремонти: 
Siba Tech – інноваційна водостічна система від Ruukki


Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *