ЄС допоможе розбудувати iнфраструктуру перед пунктами пропуску

ЄС допоможе розбудувати iнфраструктуру перед пунктами пропуску

Ефективна логiстика та сучасна прикордонна iнфраструктура мають вирiшальне значення для України пiд час вiйни. Агентство вiдновлення у спiвпрацi з ЄС облаштує сервiснi зони для вантажного транспорту бiля ключових пунктiв пропуску на кордонi з Польщею “Рава-Руська – Хребенне”, “Кракiвець – Корчова” та “Ягодин”.

“Проєкт, що реалiзується в межах програми Connecting Europe Facility (CEF), отримав фiнансування в розмiрi 41 млн. євро, з яких половину надає Європейський Союз як грант, а iншу половину – Європейський iнвестицiйний банк (EIB) у виглядi кредиту”, – розповiв голова Агентства вiдновлення Сергiй Сухомлин.
Завдяки цьому фiнансуванню буде облаштовано двi новi паркувальнi зони для вантажiвок бiля КПП “Рава-Руська – Хребенне”. Перша зона, площею 2,8 га, розрахована на 120 вантажiвок, а друга, площею 3 га, забезпечить мiсця для ще 150 вантажiвок. На КПП “Кракiвець – Корчова” буде розширено iснуючi зони паркування на двох дiлянках загальною площею 1,1 га та 1,6 га, що створить додатковi мiсця для 200 вантажiвок. На КПП “Ягодин” буде забезпечено додаткову безпечну стоянку для 600 вантажiвок на загальнiй площi 13 га. Окрiм цього, проєкт передбачає капiтальний ремонт двох кiлометрiв автомобiльної дороги М-07-02, що слугує пiд’їздом для вантажного транспорту.
Цей проєкт пiд кодом №101122932 – 22-EU-TG-PL-UA roads BCPs спрямований на пiдвищення пропускної здатностi, покращення безпеки та зменшення черг на кордонi, що є особливо важливим для забезпечення стабiльного експорту й iмпорту пiд час вiйни.
“Ми пiдтримуємо усунення перешкод на кордонах мiж ЄС та Україною. Це важливо як для громадян України, так i ЄС. Збiльшення пропускної здатностi пунктiв пропуску має вирiшальне значення для торгiвлi, економiчного розвитку та перевезення гуманiтарної допомоги в рамках програми ЄС-Україна Solidarity Lanes”, – зазначив Мортен Єнсен, керiвник пiдроздiлу Європейського виконавчого агентства з питань клiмату, iнфраструктури та довкiлля в Брюсселi.
“Розвиток дорожньої iнфраструктури Львiвщини сприятиме iнтеграцiї України до європейської транспортної мережi TEN-T. Команда Служби вiдновлення та розвитку iнфраструктури у Львiвськiй областi працює над цим завданням вже не один рiк. Мiжнароднi пункти пропуску “Кракiвець” та “Рава-Руська” є одними з найбiльших, що з’єднують Львiвщину з Польщею, i щодня тут проходять контроль тисячi автомобiлiв”, – зазначає керiвник Служби вiдновлення Львiвщини Олег Береза.
Як стало вiдомо ProfiDOM.com.ua, згiдно з планом, комплекс робiт триватиме до 2027 р. Над втiленням проєкту працюють двi Служби вiдновлення – Львiвська i Волинська. Процедури закупiвель для розробки проєктної документацiї для стоянок бiля КПП “Кракiвець” та “Рава-Руська” Львiвська служба вже розпочала. Служба вiдновлення у Волинськiй областi вже провела закупiвлi i обрала пiрядника на виготовлення проєктно-кошторисної документацiї (ПКД) для стоянки на КПП “Ягодин”. Пiсля затвердження ПКД проведуть ще двi закупiвлi, щоб обрати виконавцiв робiт з капiтального ремонту М-07-02 та з будiвництва паркування. Попереду повне оновлення дорожнього покриття другого та третього пiд’їздiв до автотермiналу, комплекс заходiв з органiзацiї та безпеки руху, а також освiтлення.
“”Ягодин-Дорогуськ” є найбiльшим автомобiльним пунктом пропуску на кордонi iз Польщею – за даними “єЧерга”, минулого року його перетнули 184528 автiвок. Серед них багато вантажiвок, адже з початком широкомасштабного вторгнення i закриттям неба 65% експорту й iмпорту їдуть дорогами. Маємо на метi пiдвищити безпеку руху i збiльшити пропускну спроможнiсть пункту пропуску, а також зменшити вплив на навколишнє середовище через зменшення черг”, – пояснює голова Волинської Служби вiдновлення Анатолiй Посполiтак.
“Завдяки нашим мiжнародним партнерам ми створюємо сучасну прикордонну iнфраструктуру, яка вiдповiдатиме європейським стандартам. Щиро дякуємо Європейськiй Комiсiї та Європейському iнвестицiйному банку (ЄIБ) за фiнансування цього важливого проєкту. Дякуємо Європейському виконавчому агентству з питань клiмату, iнфраструктури та навколишнього середовища (CINEA), а також Центру проєктiв транспортного союзу ЄС (CEUPT) за допомогу в координацiї проєкту”, – наголосив Сергiй Сухомлин.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *