Верховна Рада ратифікувала угоду з Молдовою про будівництво мосту через Дністер

Верховна Рада ратифікувала угоду з Молдовою про будівництво мосту через Дністер - INFBusiness

Будівництво мосту між
Україною та Молдовою

Верховна Рада ратифікувала міжурядову угоду з Молдовою щодо будівництва моста через Дністер. Рішення на засіданні 8 листопада підтримали 286 народних депутатів, повідомив заступник голови парламентського фінансового комітету Ярослав Железняк.

“#0217 – ратифікація з Молдовою про будівництво автодорожнього прикордонного мостового переходу Ямпіль – Косеуць”, – написав він у Telegram.

Законопроєкт передбачає спрямування на будівництво цього мосту з державного бюджету 370,22 млн грн у 2023 році, 2,37 млрд грн – у 2024-му та 2,44 млрд грн – у 2025 році.

Транскордонний міст з’єднає молдавське село Косеуц та українське місто Ямпіль. Міст стане альтернативою поромній переправі на прикордонному переході “Ямпіль – Косеуц”, яка не працює кілька років.

Також міст дозволить розвантажити міжнародний пункт пропуску “Могилів-Подільський – Отач”, через який проходить практично весь транспортний потік між Україною та Молдовою.

Завдяки мосту українські експортери отримають найкоротший шлях із центру України до країн Центральної та Південно-Східної Європи в обхід окупованого росіянами Придністров’я.

Уряди України та Молдови підписали угоду про будівництво автомобільного мосту через Дністер 12 червня 2023 року.

Відповідно до угоди, Україна забезпечить фінансування технічного проєкту, будівництва мосту та відповідної інфраструктури на своїй території, а Молдова – будівництво відповідної дорожньої інфраструктури на своїй. 

Також планується укласти окрему угоду щодо подальшого обслуговування мосту. Роботи планують завершити до кінця 2025 року.

Будувати Ямпільський міст, який має стати основою нової автомагістралі між Києвом та Кишиневом, почали за кілька днів до початку повномасштабного вторгнення.

Його будівництво українська влада анонсувала ще в середині 2010-х. У 2021 році Укравтодор оголосив про початок будівництва Ямпільського мосту на українсько-молдовському кордоні. 

Верховна Рада ратифікувала угоду з Молдовою про будівництво мосту через Дністер - INFBusiness


Цікаво про будівництво і ремонти: 
Siba Tech – інноваційна водостічна система від Ruukki


Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *