В Україні розвиватимуть нові потужності ВДЕ

В Україні розвиватимуть нові потужності ВДЕ - INFBusiness

Розвиток відновлювальних
джерел енергії

Кабінет міністрів схвалив постанову «Про запровадження гарантій походження електроенергії, виробленої з ВДЕ».

Реалізація документа сприятиме залученню іноземних інвестицій у будівництво нових «зелених» потужностей навіть в умовах війни. Про це повідомляє пресслужба Міністерства енергетики України.

«Незважаючи на колосальні пошкодження та втрату потужностей, яких зазнала «зелена» енергетика з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, за 2022-2023 роки в Україні було побудовано понад 650 додаткових МВт потужностей ВДЕ. Запровадження гарантій походження електроенергії, виробленої з ВДЕ, – це ще один крок до розбудови «зеленої» енергетики в Україні», – зазначив міністр енергетики Герман Галущенко.

На програми підтримки бізнесу передбачено 45 мільярдів – Шмигаль

Постановою передбачено: затвердження Порядку видачі, обігу та погашення гарантій походження електричної енергії, виробленої з відновлюваних джерел, а також затвердження Порядку визначення екологічної цінності цієї електроенергії. Буде створено реєстр гарантій походження, який адмініструватиме НКРЕКП. Гарантії формуватимуться в електронному вигляді у МВт/год. відповідно до наданих адміністратором комерційного обліку обсягів відпуску електричної енергії з ВДЕ.

Гарантії походження на відпущену «зелену» електроенергію тими виробниками з ВДЕ, яким надається державна підтримка (у вигляді «зеленого» тарифу або майбутніх аукціонів), будуть належати Державному підприємству «Гарантований покупець».

«Впровадження гарантій походження електроенергії суттєво збільшить експортний потенціал енергосектору України, адже споживачі електричної енергії матимуть можливість підтвердити її походження з ВДЕ та екологічну цінність (обсяг викидів СО2, яких вдалось уникнути). Також це дозволить промисловим підприємствам довести, що їхні товари були вироблені з чистої енергії та відповідно підвищити конкурентоспроможність українських товарів на європейському ринку», – зазначили у профільному відомстві.

Уряд розробить програму кешбеку за купівлю українських товарів

Ухвалена ініціатива відповідає цілям Енергетичної стратегії, яка передбачає суттєве збільшення виробництва електроенергії з ВДЕ.

В Україні розвиватимуть нові потужності ВДЕ - INFBusiness


Цікаво про будівництво:
 пісок для будівництва: види характеристики, особливості вибору


Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *