В Україні оновлять житлову політику за стандартами ЄС. Влада розпочинає публічні консультації

В Україні оновлять житлову політику за стандартами ЄС. Влада розпочинає публічні консультації - INFBusiness

Реформа житлової
політики

В Україні працюють над оновленням житлової політики – її реформа дозволить ефективно реалізовувати право українців на житло різними способами, зокрема через механізми соціальної оренди, пільгової іпотеки та державно-приватного партнерства для будівництва доступного житла.

Про це під час експертного обговорення реформи житлової політики, організованого Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України спільно з Групою Світового банку, Європейською комісією та Європейським інвестиційним банком, повідомила Голова Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, очільниця партії «Слуга Народу» Олена Шуляк.

В основі змін – робота над законопроєктом про основні засади житлової політики. Для фіналізації документу протягом квітня поточного року проведуть масштабні публічні консультації, під час яких зберуть зауваження і пропозиції до законопроєкту усіх стейкхолдерів і громадськості, без яких неможливе створення сучасного і ефективного законодавства.

«Чинна законодавча рамка, що окреслює можливі шляхи вирішення житлового питання, була сформована ще у радянські часи і не дивно, що цим застарілим законодавством вже давно ніхто не користується – змінилися часи, змінилася країна, тож ті принципи, які були закладені у 80-тих роках минулого століття, м‘яко кажучи, неактуальні. До того ж, через війну сотні тисяч українців залишаються без домівок. З одного боку, ми намагаємось вирішити цю проблему в рамках програми компенсацій єВідновлення. Але з іншого, без радикального перегляду застарілих норм житлової політики, остаточно проблему не вирішити», – підкреслила Шуляк.

Своєю чергою, віце-прем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков зазначив, що законопроєкт покликаний вирішити три основні задачі:

  • Створити умови для реалізації українцями права на житло. Це може бути або придбання житла, або його будівництво, або соціальна оренда, для використання може бути створений спеціальний житловий фонд;
  • Забезпечити прозору і зрозумілу житлову політику, де кожен чітко усвідомлює, що робить держава для підтримки громадян у вирішенні житлового питання та як скористатись цією підтримкою;
  • Використовувати для цих завдань найсучасніші і найефективніші європейські практики у цій сфері.

«Необхідно створити умови для реалізації права на житло. Насамперед – для соціально вразливих категорій на принципах прозорості, підзвітності та зрозумілих і чесних правилах для всіх. Також спільно з міжнародними партнерами ми розпочинаємо роботу над житловою Стратегію. Документ окреслюватиме цілі та бачення розвитку сектору впродовж наступних 5-7 років,  систематично визначатиме та усуватиме проблеми у секторі та забезпечить виконання вимог ЄС», – пояснив Олександр Кубраков.

За словами Олени Шуляк, питання забезпечення українців житлом через війну стоїть надзвичайно гостро – українці не можуть повернутися додому, оскільки їм немає куди повертатися. Тож наявність житла буде сприяти розвитку їх потенціалу, а це в свою чергу позитивно впливатиме на розвиток країни – зокрема на її економіку, що і надважливо під час війни.

«Наша мета – скасувати радянську ідеологію так званого «житлового питання», коли його вирішенням була квартирна черга, яка, по суті, була чергою заради черги. Можна було десятиліттями стояти в ній і нічого не отримати. Ми дамо людям розуміння, що житлова політика – це не облік на квартирній черзі, а можливості отримати житло різними способами: або побудувавши його, або придбавши, або орендувавши. І все це на доступних умовах», – підкреслила Шуляк.

Народна депутатка додала, що напрацювання законопроєкту, які відбувались при безпосередній участі Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, вже опубліковані на сайті Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України.

Наступний етап – публічні консультації, в ході яких всі стейкхолдери, причетні до створення житлової політики і, головне, громадськість, для якої ця проблема нагальна, зможуть долучитися до його обговорення, щоб з‘ясувати, як саме його слід доопрацювати і покращити заради отримання ефективного інструменту.

«Публічні консультації – надзвичайно потужний інструмент, який вже допоміг нам у покращенні програми компенсацій за пошкоджене і знищене в результаті російскої збройної агресії житло єВідновлення. На основі опитування всіх причетних до програми груп людей-отримувачів компенсації, її розробників і виконавців, ми зуміли побачити її слабкі місця і вже їх врегулювали. Тим самим, єВідновлення зараз може вважатися однією з найефективніших і найуспішніших державних програм. Уже отримали виплати майже 50 тис. громадян. Сподіваємось на такий же результат і у напрямку успішної житлової політики», – наголосила Олена Шуляк.

Вона додала, що публічні консультації будуть складатися з трьох сесій на платформі Zoom, до участі в яких запрошуються ветерани, молодь, ВПО, громадяни, які стоять у черзі на отримання житла, керівники ОСББ та представники ОМС та асоціацій, нардепи, представники профільних міністерств, ГО, міжнародних організацій, фінансових установ, науковці та експерти з питань житлової політики, судді та юристи з питань житлового права та всі зацікавлені громадяни.

Додамо, перша сесія передбачена для жителів м. Київ, Київської, Чернігівської, Сумської, та Житомирської областей, ​​відбудеться 9 квітня з 10:00 до 12:30. Зареєструватися можна за лінком: surl.li/sepvc

Друга сесія – для жителів  АР Крим, Донецької, Запорізької, Луганської, Дніпропетровської, Миколаївської, Одеської, Харківської, Херсонської областей, відбудеться  16 квітня з 10:00 до 12:30. Зареєструватися можна за лінком: surl.li/sepvo

Третя сесія – для жителів Вінницької, Волинської, Закарпатської, Івано-Франківської, Кіровоградської, Львівської, Полтавської, Рівненської, Тернопільської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької областей, відбудеться 23 квітня з 10:00 до 12:30. Зареєструватися можна за лінком: surl.li/sepvy.

В Україні оновлять житлову політику за стандартами ЄС. Влада розпочинає публічні консультації - INFBusiness


Цікаво про будівництво:
 Партнери Рууккі Україна – учасники програми єВідновлення


Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *