В Кувейті на 3D-принтері надрукували перші в світі великі резервуари для води (ВІДЕО)

В Кувейті на 3D-принтері надрукували перші в світі великі резервуари для води (ВІДЕО) - INFBusiness

Найбільші резервуари для води,
надруковані на 3D-принтері

Перші в світі великі резервуари для води, надруковані на 3D-принтері COBOD, були створені в Кувейті компанією Abyan. Вони досягли 25% економії кількості бетону та арматури порівняно з литими резервуарами.

Завдяки швидкості та свободі дизайну 3D-друку конструкцій резервуари можна зробити швидше, а також економнішими та надійнішими, ніж при використанні традиційної опалубки.

Друк цистерн на 3D-принтері (відео):

Ємності висотою 4,5 м і діаметром 7 м були надруковані з недорогого бетону всього за 5 днів і містили лише макроволокна для армування стінок резервуарів без використання традиційні армуючі сітки.

Замовник був дуже задоволений швидкістю виконання і хоче мати більше 3D-друкованих танків у майбутньому.

Свобода дизайну будівельного 3D-друку відома протягом багатьох років і в основному використовувалася для створення естетично більш цікавих і привабливих будівель. Однак свобода проєктування також забезпечує величезні переваги для структурної інженерії та стійкості.

В Кувейті на 3D-принтері надрукували перші в світі великі резервуари для води (ВІДЕО) - INFBusiness

При будівництві великих резервуарів традиційним методом опалубки та бетону стінки резервуарів повинні мати однакову товщину зверху вниз, оскільки опалубка не може змінювати товщину по висоті. 3D-друк будівель не має цього обмеження, дозволяючи інженерам-конструкторам регулювати товщину стіни, де це необхідно. Оскільки сила тяжіння та тиск води роблять дно резервуара більшим навантаженим, ці зони потребують більш товстих стінок. За допомогою 3D-друку нижні стінки можна зробити товщими, а верхні – тоншими, заощаджуючи матеріали та роблячи конструкцію резервуарів більш економічною та довговічною.

Резервуар у Кувейті мав товщину стінки 40 см у нижній частині, 30 см у середній частині та 20 см у верхній частині, що привело до використання на 25% менше бетону та арматури для стін порівняно з тим, якби резервуар був відлитий зі стінками 40 см догори.

Резервуари були надруковані з недорогого бетону C40/50, змішаного на місці, з використанням рішення D.fab і відповідного друкарського обладнання, винайденого CEMEX і COBOD, де 99% усієї використовуваної сировини надходить з місцевих джерел.

«Abyan займається справжніми інноваціями, які ми дійсно хочемо підтримати, і вони хотіли спробувати уникнути використання будь-якої жорсткої арматури в стінах, а просто додати волокна в бетон. Звичайно, це викликало для нас серйозні труднощі, але разом із Cemex ми втрьох змогли знайти дуже хороше рішення, яке тепер можна відтворити в інших місцях у майбутньому», – сказав засновник і генеральний менеджер COBOD Хенрік Лунд-Нільсен.

В Кувейті на 3D-принтері надрукували перші в світі великі резервуари для води (ВІДЕО) - INFBusiness


Цікаво про ремонти і будівництво:
 люк-невидимка: якими можуть бути ревізійні люки під плитку і в чому їх переваги

Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *