Публікацію цін будівельних матеріалів пропонують зробити обов’язковою для всіх проєктів відновлення

Публікацію цін будівельних матеріалів пропонують зробити обов'язковою для всіх проєктів відновлення - INFBusiness

Обов’язкова публікація цін
будівельних матеріалів

У Верховній Раді України зареєстрували законопроект №11057 – про обов’язкову публікацію цін будівельних матеріалів. Чому це важливо? Прозорість, підзвітність, довіра міжнародних партнерів і суспільства.

Автори законопроєкту порахували, що лише 21% державних замовників оприлюднюють кошториси. Серед них є Агентство і Служби відновлення.

«Служби Агентства відновлення публікують всю проєктну документацію – разом з кошторисною частиною. Разом з тим важлива ініціатива, щоб всі державні замовники робили це. Важливо, щоб громадянське суспільство мало змогу бачити і контролювати ціни, які впливають на вартість реалізації проєкта. Важливо також ефективно аналізувати ціни на ринку до проведення процедури закупівель», – пояснює Валерія Іванова, заступниця Голови Агентства відновлення.

У парламенті хочуть запровадити систему стимулів для бізнеса, аби переробляти відходи від руйнувань у сировину для відбудови

Незабаром держава стане найбільшим замовником відбудови, і країна розраховує на підтримку міжнародних партнерів. Відтак маємо побудувати процеси відновлення, зокрема і закупівель, які відповідатимуть стандартам Євросоюзу: прозорі, підзвітні, ефективні.

Результатом за неповний рік втілення нових підходів в закупівлях для цивільного будівництва є вдвічі більше пропозицій на тендерах та сотні мільйонів гривень економії бюджетних коштів.

Команда Агентства відновлення накопичує експертизу й передає знання службам відновлення та іншим державним замовникам, громадам – через політики, процедури, методології й навчальні курси.

В Україні планують запровадити новий тип оренди житла для ВПО та інших вразливих категорій населення: що відомо

Незабаром всі напрацювання будуть представлені на новому сайті Агентства. Наразі Агенство відновлення презентує два продукти:

  • Посібник з відновлення – це спільна робота з ОМС, Службами відновлення і Kyiv School of Economics. Посібник містить чіткий алгоритм дій від планування проєкту до передавання в експлуатацію – всього чотири фази, а також кейси: https://www.facebook.com/share/GVjJgx55hRkdi2LQ/?mibextid=WC7FNe Вже розпочато роботу над другою, покращеною редакцією.
  • Методологія з закупівель будівництва житла і соціальної інфраструктури – зараз ці методологічні рекомендації опрацьовує робоча група Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України і Міністерство економіки України, щоб зробити ці рекомендації правилом для всіх державних замовників: https://www.facebook.com/share/QHgjN8RGQGj5L6P5/?mibextid=WC7FNe

Публікацію цін будівельних матеріалів пропонують зробити обов'язковою для всіх проєктів відновлення - INFBusiness


Цікаво про будівництво:
 Партнери Рууккі Україна – учасники програми єВідновлення


Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *