ПАРЄ закликала передати на відбудову України заморожені активи Росії

ПАРЄ закликала передати на відбудову України заморожені активи Росії - INFBusiness

ПАРЄ підтримала резолюцію із
закликом передати Україні активи рф

Парламентська асамблея Ради Європи 16 квітня підтримала резолюцію із закликом передати Україні $300 млрд російських державних активів, які зараз заморожені низкою держав. Про це повідомила членкиня української делегації в ПАРЄ, народна депутатка Євгенія Кравчук.

Ухвалений документ закликає до:

  • створення міжнародного компенсаційного механізму під егідою Ради Європи для всебічного відшкодування шкоди, завданої фізичним та юридичним особам, зокрема Україні, внаслідок агресії РФ;
  • активної співпраці держав у якнайшвидшому переданню наявних активів РФ до створеного міжнародного механізму компенсації, зокрема для використання їх для відновлення України;
  • створення міжнародного трастового фонду, куди будуть передані на зберігання всі російські державні активи;
  • створення неупередженої та ефективної міжнародної комісії для розгляду позовів, поданих Україною та постраждалими суб’єктами, а також фізичними та юридичними особами, які вимагають відшкодування шкоди, завданої агресією РФ.

На виготовлення та купівлю будматеріали для відбудови потрібно $62,8 мільярда – експерт

Кравчук акцентувала, що також вдалося ухвалити правки, серед них:

  • заклик до держав-членів Ради Європи та держав, які не є членами Ради Європи, приєднатися до Реєстру збитків, якщо вони ще не зробили цього;
  • пропозиція державам-членам включити у сферу дії майбутнього міжнародного механізму компенсації збитки, завдані РФ ще до повномасштабного вторгнення – починаючи з агресії 2014 року.

Вона зазначила, що ПАРЄ визнає, що “російські політики, пропагандисти, олігархи та інші колаборанти війни накопичили значні статки завдяки своїм тісним зв’язкам із режимом Путіна”.

“Для забезпечення персональної відповідальності таких осіб – їхні активи мають бути заморожені, конфісковані та спрямовані на відновлення України”, – наголосила вона.

ПАРЄ закликала передати на відбудову України заморожені активи Росії - INFBusiness


Цікаво про будівництво:
 Партнери Рууккі Україна – учасники програми єВідновлення


Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal


Фото: EPA

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *