Парламент має системно відреагувати на проблему завищення цін на будматеріали у кошторисах будівельних закупівель – нардеп

Парламент має системно відреагувати на проблему завищення цін на будматеріали у кошторисах будівельних закупівель - нардеп - INFBusiness

Нові правила держзакупівель 
на будівельні роботи

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт № 11057, який передбачає впровадження прозорих державних закупівель на будівельні роботи. Про це повідомила ініціаторка законопроєкту, народна депутатка від фракції «Слуга Народу», голова Комітету ВР з питань антикорупційної політики Анастасія Радіна.

«Парламент має системно відреагувати на проблему завищення цін на будматеріали у кошторисах будівельних закупівель. Зараз замовники тендерів на будівництво переважно не оприлюднюють кошториси з цінами після укладення договору з підрядниками. Ми переважно бачимо лише загальну вартість будівництва, у якій може ховатися завищена ціна на бетон, арматуру, пісок тощо», – пояснила ініціаторка законопроєкту.

В Україні буде створено Єдиний державний реєстр адрес

Вона додала, що законопроєкт № 11057 впроваджує обов’язкову публікацію в Prozorro інформації про ціну будівельних матеріалів для будівництва чи ремонтів.

«Ми хочемо бачити на Prozorro ціну всіх будматеріалів – піску, бетону, щебеню тощо, які запропонував на торгах підрядник-переможець, після укладення з ним договору», – зауважила Радіна.

Економічний ефект від національного кешбеку у відбудові житла становитиме до $60 млрд

Голова профільного комітету запевнила, що обов’язок оприлюднювати таку інформацію не погіршить умови для добропорядних учасників тендерів на будівництво.

«Перед участю у тендері кожен підрядник завжди обраховує для себе вартість будматеріалів. Незручні запитання з’являться лише до тих замовників і підрядників, які мають намір нажитись на завищених цінах», – підсумувала Радіна.

Парламент має системно відреагувати на проблему завищення цін на будматеріали у кошторисах будівельних закупівель - нардеп - INFBusiness


Цікаво про ремонти і будівництво:
 люк-невидимка: якими можуть бути ревізійні люки під плитку і в чому їх переваги

Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *