Німецький аналітичний центр розробив проєкт «зеленого» відновлення України: що пропонують

Німецький аналітичний центр розробив проєкт «зеленого» відновлення України: що пропонують - INFBusiness

Проєкт «зеленого»
відновлення України

Аналітичний центр Green Deal Ukraine презентував проєкт «зеленого» відновлення України. Метою ініціативи є підготовка програми з рекомендаціями, за якими працюватиме робоча група з питань екологічних наслідків війни. Проєкт уже представили Володимиру Зеленському.

Як зазначає «Економічна правда», аналітики українсько-польсько-німецького центру вважають, що вступ до ЄС – це єдиний надійний шлях України до безпеки та процвітання. Але доступ до єдиного ринку вимагає глибокої трансформації економіки.

Зокрема, на думку експертів, інвестиції не повинні спрямовуватися на довоєнну економічну модель. Адже вона характеризувалася низькою енергоефективністю, високим рівнем викидів парникових газів і виснаженням природного капіталу.

Одним із кроків підвищення конкурентоспроможності української промисловості на єдиному європейському ринку має стати виконання директиви «Про промислові викиди», яка передбачає отримання екологічних дозволів промисловими проєктами лише за умови роботи з належними технологіями.

«Зелене» відновлення агросектору України повинно містити безпечне використання агрохімікатів, створення більшої кількості поглиначів вуглецю та розширення сталого виробництва біоенергії. Також з обігу необхідно поступово вивести шкідливі пестициди, які заборонені в Євросоюзі, але досі використовуються в Україні.

Для відновлення будівельного фонду аналітики центру радять запровадити розумні стандарти енергоефективності й будматеріалів, правильне планування теплопостачання, механізм зовнішнього аудиту та використання квартир як інвестиційних застав для фінансування їхньої модернізації.

Також дослідники Green Deal Ukraine бачать доцільність у фінансуванні будівництва автодоріг, оскільки зростає попит не лише на вантажні перевезення, а й на особистий транспорт. А для  стримування росту енергоспоживання та викидів транспорту слід надати пріоритет вантажним залізничним перевезенням та електрифікувати транспорт.

У модернізації енергетичної сфери велике значення матиме розподіл електроенергії та більш децентралізована і низьковуглецева система. Допомогти у цьому зможуть сонячні, вітрові та інші відновлювані джерела. А реформування операторів систем розподілу та професійний регулятор сприятимуть залученню інвестицій у електроенергетичні системи.

Загалом, для покращення управління і зменшення ризиків «зелених» інвестицій – урядові слід посилити внутрішню координацію, слідкувати за виконанням рішень і залучати до цього громадськість. Також українська влада повинна брати участь в обміні досвідом з іншими кандидатами на вступ до Євросоюзу.

Німецький аналітичний центр розробив проєкт «зеленого» відновлення України: що пропонують - INFBusiness


Цікаво про будівництво:
 Партнери Рууккі Україна – учасники програми єВідновлення


Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *