НБУ хоче змiнити “єОселю”

НБУ хоче змiнити "єОселю"

Заборгованiсть уряду перед банками з компенсацiї пiльгових вiдсоткових ставок у межах державної програми “5-7-9” за пiдсумками року становитиме приблизно 10 млрд. грн. порiвняно iз 7 млрд. грн. 2023 р., програма потребує переорiєнтацiї на проєкти, якi найбiльше потребують фiнансування, iдеться в грудневому звiтi про фiнансову стабiльнiсть Нацiонального банку України (НБУ).

Крiм того, згiдно зi звiтом, переглянути умови необхiдно також у держпрограмi “єОселя”, повiдомляє “Iнтерфакс-Україна”.
“З огляду на полiпшення ринкових умов державна пiдтримка вже втратила визначальну роль для кредитування. Крiм того, оператори держпрограм часто стикаються з нестачею фiнансування, що унеможливлює стабiльнiсть пiдтримки. Вiдповiдно державнi програми пiдтримки кредитування, насамперед “Доступнi кредити 5-7-9%” i “єОселя”, потребують перегляду”, – йдеться в звiтi.
Як стало вiдомо ProfiDOM.com.ua, зокрема, центробанк прогнозує, що рiвень заборгованостi влади перед банками з компенсацiї ставок у межах “5-7-9” у результатi 2024 р. становитиме 10 млрд. грн., тодi як на початку червня вона була на рiвнi 5,8 млрд. грн., а за пiдсумками минулого року – 7 млрд. грн.
“Це створює додаткову невизначенiсть для банкiв i позичальникiв, якi беруть участь у програмi, i уповiльнює її роботу. Ключовим прiоритетом залишається ефективне використання доступних коштiв i зниження боргу. Для цього потрiбно зосередити обмеженi ресурси на проєктах, якi найбiльше потребують пiдтримки, як-от iнвестицiйнi”, – зазначено у звiтi.
Як зазначила перша заступниця голови НБУ Катерина Рожкова пiд час презентацiї звiту, програма “єОселя” також потребує подальших змiн з метою спрямування пiдтримки тим сегментам i верствам населення, якi найбiльше цього потребують. Крiм того, вона додала, що програма не повинна витiсняти ринковi вiдносини.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *