Львiв хоче розвинути територiю з Винникiвським ринком

Львiв хоче розвинути територiю з Винникiвським ринком

У Львовi проведуть Всеукраїнський вiдкритий архiтектурно-мiстобудiвний конкурс на проєктну пропозицiю розвитку територiї, обмеженої вул. Личакiвською, вул. Солодовою та вул. Вишенського. За умовами конкурсу буде збережено ринок та двi цiннi мозаїки. Таке рiшення пiдтримав виконавчий комiтет Львiвської мiської ради. Термiни проведення конкурсу повiдомлять згодом.

За словами головного архiтектора Львова Антона Коломєйцева, йдеться про територiю в iсторичнiй частинi Львова поруч з важливими для мiста пам’ятками. Тож з допомогою конкурсу вдасться знайти краще мiстобудiвне та об’ємнопросторове рiшення з врахуванням мiстобудiвної цiнностi територiї.
“Для формування завдання детального плану територiї на цiй дiлянцi згiдно з ухвалою Львiвської мiської ради передбачено проведення мiстобудiвного конкурсу. Ми попередньо мали практику з проведенням мiстобудiвного конкурсу у районi Погулянка, де мiсто сформувало дуже чiткi вимоги, зокрема наявнiсть рекреацiйних зон, їх збереження з обмеженнями майбутньої комерцiйної забудови, параметрами, якi будуть функцiональними в цiй локацiї та дозволять комфортно новому об’єкту вписатися в iсторичний контекст. Так само i тут. Ми прописуємо основнi параметри, враховуючи iсторико-архiтектурний опорний план. Вiн одразу дає розумiння висоти та вигляду об’єктiв i ще цiлої низки вимог у рiзних точках цiєї локацiї, щоб вони були iнтегрованi в iсторичну тканину мiста. Окрiм того, планується достатня кiлькiсть паркомiсць на всi комерцiйнi примiщення”, – розповiв Антон Коломєйцев.
Ще одним важливим аспектом, за словами головного архiтектора мiста, є збереження ринку. Вiн може бути рiзного формату, зважаючи на глобальну реконструкцiю та перебудову кварталу, однак, на думку архiтекторiв, важливо, щоб на цiй територiї залишалась функцiя ринку – загальнодоступного громадського об’єкта.
Окрiм цього, для мiста дуже важливим є збереження мозаїк, якi є на цiй територiї.
“Там є цiннi мозаїки: на одноповерховiй частинi ринку є об’ємна мозаїка – дуже цiкавий приклад з мистецького спадку 1980-х рр., так само є мозаїка i на стiнi житлового будинку. Якiсь елементи можуть бути законсервованi i збереженi, iншi можуть бути перенесенi в нове мiсце i там вiдтворенi – це вже питання до проєктних рiшень. Однак це є важливий елемент, який ми так само в рамках конкурсного завдання будемо прописувати”, – наголосив Антон Коломєйцев.
Як стало вiдомо ProfiDOM.com.ua, рiшення про проведення конкурсу лише дає старт роботi над завданням, яке сформують найближчим часом. Термiни щодо реєстрацiї та подачi проєктiв будуть вiдомi разом з оголошенням про початок конкурсу.
“Зараз ми потребуємо ряду передпроєктних дослiджень, йдеться про дослiдження iнсоляцiї – попадання сонячних променiв у житловi будинки, якi передбаченi нормативними вимогами, щоб не порушити цi вимоги для сумiжних житлових будинкiв. Потрiбно провести цi дослiдження i тодi вже запускати конкурс”, – додав Антон Коломєйцев.
За словами головного архiтектора мiста, на оплату конкурсних премiй мiсто не витрачатиме бюджетних коштiв.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *