“Київміськбуд” готує поетапне розморожування проєктів: коли відновлять будівництво і що для цього потрібно?

"Київміськбуд" готує поетапне розморожування проєктів: коли відновлять будівництво і що для цього потрібно? - INFBusiness

“Київміськбуд” планує
відновити будівництво

Холдингова компанія “Київміськбуд” готує поетапне розморожування проєктів з третього кварталу 2024 року за умови затвердження Київрадою механізмів і джерел фінансування. Про це заявив голова правління – президент Київміськбуду Василь Олійник, передає Інтерфакс-Україна.

За півтора місяця з часу призначення Олійника на посаду новій команді вдалося оглянути всі будівельні адреси – їх у компанії 25, загальним складом понад 120 будинків, проаналізувати стан справ та визначити напрямки стабілізації Київміськбуду.

Пріоритетним є пошук джерел фінансування. Реальний план стабілізації Київміськбуду залежатиме від обсягу залучених коштів, розповів Олійник на засіданні тимчасової комісії з вирішення проблемних питань, пов’язаних із діяльністю ПрАТ “ХК “Київміськбуд”.

Ринок нерухомості під час війни: як змінились ціни і де активніше купують квартири (ІНФОГРАФІКА)

Київміськбуд – найбільший забудовник столиці, його основний акціонер – територіальна громада Києва в особі Департаменту комунальної власності КМДА з часткою 80%.

ХК “Київміськбуд” створено на базі майна державної комунальної будівельної корпорації “Київміськбуд” у 1994 році шляхом об’єднання в її статутному капіталі контрольних пакетів акцій 28 підприємств та інших активів.

До складу ХК входять 40 акціонерних товариств, у яких компанія володіє акціями, шість дочірніх підприємств і 51 підприємство на правах асоційованого члена.

“Ми проводимо переговори з державними банками – Укргазбанком і Сенсом – щодо кредитування під державні гарантії та заставне майно. Ключовим може стати збільшення статутного капіталу Київміськбуду, якщо депутати Київради це питання підтримають, що стало би реальною допомогою зараз”, – зазначив Олійник.

Він додав, що сьогодні кожен місяць простою коштує компанії близько 10 млн грн (стабілізація об’єктів, податки тощо).

За словами голови компанії, прораховуються кілька варіантів співпраці. Зокрема, з комунальним підприємством “Житло-інвест”, яке може придбати певну кількість квартир під програму “Оренда з викупом”. Згідно з аналізом, наявний обсяг квартир у добудованих об’єктах дає змогу залучити близько 500 млн грн.

Житлова субсидія та пільга: хто може отримати та у чому відмінність

Крім того, пропонується передати місту кілька добудованих і введених в експлуатацію дитсадків. За словами Олійника, оскільки вони будувалися раніше, ці будівлі потрібно адаптувати під підвищені вимоги безпеки. Якщо місто погодиться викупити ці дитсадки після дообладнання сховищ, це зможе дати Київміськбуду ще 200-300 млн грн на добудову об’єктів.

Але цієї суми (700-800 млн грн) вистачить тільки на перезапуск кількох майданчиків. Для повноцінного розморожування об’єктів потрібно близько 2 млрд грн на рік, а загалом, як і озвучувалося раніше, – близько 4 млрд грн у 2024-2025 роках.

Головна проблема компанії полягає у роботі за моделлю перехресного фінансування, коли будівництво здійснюється виключно коштом нових інвесторів. 

Після повномасштабного вторгнення Росії попит на нові квартири впав майже на 95% проти довоєнних місяців. Через це у компанії виникли суттєві перебої з фінансуванням.

Станом на середину липня 2023 року роботи велися лише на чотирьох обʼєктах Київміськбуду. Більшість із близько 20 000 інвесторів очікують квартири по кілька років. 

"Київміськбуд" готує поетапне розморожування проєктів: коли відновлять будівництво і що для цього потрібно? - INFBusiness


Цікаво про будівництво:
 Партнери Рууккі Україна – учасники програми єВідновлення


Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *