Кількість жінок у будівельній галузі зросла майже вдвічі

Кількість жінок у будівельній галузі зросла майже вдвічі - INFBusiness

Все більше жінок обирають
будівельні спеціальності

Через мобілізацію та небажання деяких чоловіків працювати офіційно (щоб не йти в ТЦК) в Україні виник дефіцит працівників за так званими чоловічими професіями. Їхні місця все частіше посідають жінки, кажуть у Державній службі зайнятості, пише РБК-Україна.

Наприклад, у 2023 році роботу на будівництві через Державну службу зайнятості знайшли 1200 жінок. Зараз серед працівників галузі загалом 38% є жінками. Для порівняння, перед повномасштабним вторгненням Росії в Україну – у 2021 році – в будівельній галузі було лише 20% жінок.

У Держслужби зайнятості виникають проблеми із закриттям вакансій водіїв, слюсарів, електромонтерів, електрогазозварювальників, тож на ці посади все частіше беруть жінок. Також жінок працевлаштовують на посади машиністок на шахтах, трактористок. Перед початком роботи вони проходять відповідне навчання.

Окрім того, жінки все частіше ідуть працювати в ритейл не лише касирками, а й охоронницями і навіть вантажницями. Такий же тренд помітний в сегменті автозаправних станцій, говорять в Асоціації ритейлорів України.

Кількість жінок у будівельній галузі зросла майже вдвічі - INFBusiness


Цікаво про ремонти і будівництво:
 люк-невидимка: якими можуть бути ревізійні люки під плитку і в чому їх переваги

Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *