ДІАМ проводитиме перевірки на будівництві за допомогою електронного застосунку: коли його почнуть використовувати

ДІАМ проводитиме перевірки на будівництві за допомогою електронного застосунку: коли його почнуть використовувати - INFBusiness

Діджиталізація роботи
інспекторів ДІАМ

Інспектори ДІАМ проводитимуть перевірки на будівництві за допомогою електронного застосунку «Прозоре будівництво», який слугуватиме запобіжником корупційних проявів у галузі.

Про це розповів голова Державної інспекції архітектури та містобудування України Олександр Новицький.

«У червні почнеться бета-тестування застосунку поки з робочою назвою «Прозоре будівництво». Потім ми будемо певний час його доналаштовувати і вже восени плануємо ввести його у промислову експлуатацію і закріпити до обов’язкового використання», – сказав Новицький.

Він розповів, що програма передбачає виконання інспекторами ДІАМ виїзної перевірки на об’єкті за певним алгоритмом з фото- та відеофіксацією побаченого.

«По-перше, буде працювати геолокація, і можна буде відслідкувати, чи справді інспектор приїхав на місце перевірки. Далі він має провести огляд за певним алгоритмом усіх обов’язкових розділів і секцій будівництва – від дотримання пожежних нормативів до забезпечення елементів інклюзивності. Тобто недостатньо буде побачити вибірково окремі частини. Треба буде оглянути все», – розповів очільник ДІАМ.

В Україні оновлять житлову політику за стандартами ЄС. Влада розпочинає публічні консультації

Також буде змінено стандарт фотозвітування. У випадку перевірки, наприклад, житлового будинку або окремих секцій інспектор має додати до звіту від 150 до 350 фотографій.

Документ про результати перевірки зберігатиметься в електронному вигляді і буде доступний співробітникам центрального офісу, які ухвалять фінальне рішення щодо надання сертифікатів про прийняття об’єкта в експлуатацію або про відмову.

«На другому етапі ми надамо можливість користуватися цим додатком технічним інвентаризаторам, щоб вони теж підкріплювали свої обміри для техпаспортів відповідними фотофіксаціями. А на третьому етапі добровільно користуватися цим інструментом зможуть усі замовники будівництва. Вони зможуть надавати попередні фотозвіти ще до виїзної перевірки нашими інспекторами, які даватимуть швидкий зворотній зв’язок про усунення недоліків ще до перевірки», – додав Новицький.

Він наголосив, що діджиталізація зробить роботу інспекторів ДІАМ більш прозорою і дозволить запобігти корупційним проявам у сфері будівництва.

Як повідомлялося, у 2023 році кількість опрацьованих ДІАМ документів через Реєстр будівельної діяльності збільшилася за всіма категоріями. Найбільше зростання зафіксовано в сегменті нового будівництва – порівняно із 2022 роком, заявок на видачу дозволів побільшало на 22%.

ДІАМ проводитиме перевірки на будівництві за допомогою електронного застосунку: коли його почнуть використовувати - INFBusiness


Цікаво про будівництво:
 Партнери Рууккі Україна – учасники програми єВідновлення


Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *