Будівництво в Євросоюзі в січні скоротилось на 1% м./м.

Будівництво в Євросоюзі в січні скоротилось на 1% м./м. - INFBusiness

Будівництво в Євросоюзі 

Виробництво в будівельному секторі Європейського союзу за підсумками січня 2024 року скоротилось на 1% у порівнянні з попереднім місяцем. Порівняно з січнем 2023-го сезонно скоригований показник підвищився на 0,1%. Про це свідчать попередні дані Eurostat.

Серед країн ЄС найбільше місячне зниження будівництва у січні зафіксоване в Румунії (-34,3% м./м.), Польщі (-16,5% м./м.) й Нідерландах (-9,9% м./м.). Найбільше зростання спостерігалось в Угорщині (+10,2% м./м.), Німеччині (+2,7% м./м.), та Швеції (+2,4% м./м.).

Будівництво інженерних споруд в ЄС за місяць впало на 0,8% м./м., та зросло на 1,8% р./р., а зведення будівель (житлових і нежитлових) – скоротилось на 2,7% м./м. та зросло на 2,9% р./р.

Зазначимо, згідно з остаточними даними за підсумками грудня 2023 року виробництво у будівельному секторі ЄС зросло на 1,3% у порівнянні з попереднім місяцем. Будівництво інженерних споруд в ЄС за місяць підвищилось на 0,5% м./м. та на 6% р./р., а зведення будівель (житлових і нежитлових) – на 1,7% м./м. та 2% р./р.

Переважна стагнація будівельного сектору ЄС негативно впливає на попит і настрої на внутрішньому ринку довгого прокату. З кінця 2020 року будівництво в Євросоюзі знаходилось у тривалому періоді відновлення завдяки значній державній підтримці, що стимулювало попит на сталеву продукцію. Але з початку 2023 року європейський будівельний сектор страждає через макроекономічні проблеми та невизначеність на ринку.

Середньорічне виробництво в будівництві ЄС за 2023 рік зросло на 0,1% порівняно з 2022 роком.

За прогнозами Eurofer, у 2024 році обсяги будівництва в ЄС скоротяться на 0,4% р./р. Проте у 2025 році передбачається позитивний тренд зростання на 2% р./р.

У 2023 році житлове будівництво зазнало спаду через посилення монетарної політики Європейського центрального банку (ЄЦБ) для стримування інфляції. Проте, більш позитивна динаміка спостерігалась в цивільному будівництві, яке виявилось стійким цих умовах, але все ж не змогло компенсувати падіння у сфері житлового будівництва. 

Будівництво в Євросоюзі в січні скоротилось на 1% м./м. - INFBusiness


Цікаво про будівництво:
 Коли торкнешся дна ногами, тільки від тебе залежить втопитися, чи відштовхнутися від нього на поверхню


Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *