В Україні зростають ціни на овочі

В Україні дорожчають продукти, зокрема, зростають ціни на овочі.

0978_kartoplya-photo-194e.jpg (56.11 Kb)

Серед причин називають російську війну проти України. Зростання цін на овочі зумовлене тими ж причинами, що й на молочну продукцію, вважає виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин. Про це він сказав у коментарі виданню “Фокус”.

За його словами, ціни на овочі зросли по-різному.

“Картопля зросла майже в три рази. Чому? Хто у нас виробляє на сьогодні 90% картоплі, що ми їмо? Домогосподарства населення. Картопля виросла, вона є у льохах, але для того, щоб її вивезти на базар, треба робочі руки. Щоб її передати в торговельні мережі, треба робочі руки. Їх менше. І тут сталася проблема, дійсно, картопля зросла в ціні”, – зазначив експерт.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ціни на продукти і послуги: що найбільше подорожчало за місяць

Водночас, на його думку, зараз зростання цін на картоплю трохи зупинилося – досягло свого піку.

“Але, все одно, вона за відношенням до двохмісячного періоду показала суттєве зростання: коштувала 12 грн за кг, а зараз – під 30 грн за кг”, – наголосив Пендзин.

За його словами, зростання ціни на імпортні овочі відбулось через подорожчання логістики внаслідок блокування польського кордону. А також через девальвацію гривні, оскільки імпортні товари закуповують за іноземну валюту.

Загалом індекс споживчих цін на фрукти і овочі у лютому 2024 року склав 105,06%. Порівняно із січнем вони подорожчали у середньому на 5,06%.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *