В Україні триває подорожчання популярного продукту

В Україні продовжується стрімке зростання цін на картоплю. Усього за тиждень закупівельні ціни фермерів на цей продукт підвищилися на 12%, до 18-25 грн/кг. У супермаркетах звичайна немита картопля продається в середньому по 23,5 грн/грн, що на 6-7 грн дорожче ніж місяць тому. А за рік картопля подорожчала і зовсім у 4 рази.

0978_kartoplya-photo-194e.jpg (56.11 Kb)

За словами експертів, подорожчання популярного продукту ще триватиме. Як показав моніторинг OBOZ.UA, більшість великих торгових мереж 26 січня продають картопля по 22,9 грн/кг. Проте деякі супермаркети вже підвищили ціну на українську картоплю стандартних сортів до 25,6 грн.

Через високі ціни на овоч в Україні зростає пропозиція імпортної картоплі, повідомляють аналітики EastFruit. Окрім української продукції на внутрішньому ринку продається також картопля із Польщі, бо в сусідній країні ціни на картоплю виявилися на 20% нижчими, ніж в Україні. Втім через підвищену активність українських імпортерів ціни на картоплю вже почали підвищуватися і в Польщі.

Причиною такого сильного подорожчання картоплі в Україні став низький урожай якісної продукції, яка є придатною для тривалого зберігання. Як зазначають ключові гравці ринку, наразі запаси картоплі високої якості в українських господарствах обмежені.

“Попит на цю продукцію продовжує підвищуватись, особливо в сегменті високоякісної продукції. Це і є основною причиною зростання цін у даному сегменті”, – зазначають аналітики. За їх підрахунками, картопля на внутрішньому ринку України вже реалізується в середньому в 4 рази дорожче, ніж за аналогічний період 2023 року.

“Більшість великих гравців ринку впевнені в подальшому зростанні цін у даному сегменті. На даний момент цінове зростання підігрівається інформацією про можливу нестачу пропозиції якісної картоплі в українських господарствах до завершення поточного сезону”, – пояснили фахівці.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *