В Україні наступного місяця здорожчає пальне

В Україні наступного місяця збільшаться ціни на різні види пального, проте здорожчання не буде значним. Очікується, що в березні вартість бензину та дизеля підніметься щонайбільше на 1 грн/л.

2374_7pdkovy4.jpg (50.42 Kb)

Ціни на автогаз на АЗС теж зростуть, але трохи. Такий прогноз озвучив аналітик консалтингової компанії “Нафторинок” Олександр Сіренко “Фактам ICTV”.

За словами експерта, зараз нафта зростає в ціні, і цього мало хто чекав. На це впливають неринкові фактори – події в Червоному морі, де єменські хусити атакують торгові судна. Через це нафта додала щонайменше 8% у ціні, зазначив експерт.

Аналітик уточнив, що пальне, яке їде з Європи, прив’язане до котирувань на нафтопродукти, а не на нафту. Тому динаміка не настільки стрімка, як на сировині.

До того ж зараз не так масово зростають ціни. Вартість підіймають ті мережі АЗС, які продавали за найнижчими цінами – вони відкоригували їх, додавши 50-70 копійок за літр.

На ціни пального також впливає блокада польського кордону протестувальниками. Ця подія позначається на ринку газу.

“Хороша новина в тому, що з польського кордону їздив російський дешевий газ, якого нам завезли багато в січні. Зараз через блокаду ввезення перекрите, і ми намагаємося їх завозити іншими шляхами. Погана новина – ціна на газ зростає, і минулого тижня цінник в гурті піднявся на 10% на газ”, – додав Сіренко.

Експерт стверджує, що на АЗС якщо й буде зміна в ціні, то незначна. “Зараз середня ціна на бензин 51,26 грн/л і 51,42 грн/л на дизель. Не думаю, що вартість збільшиться більше ніж на 1 грн до кінця лютого. Цінові рухи будуть, але ціни зростуть у тих постачальників, які продавали пальне по 46 грн/л”, – прогнозує він.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *